Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Adapter USB rozłącza się - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Adapter USB rozłącza się (/adapter-usb-rozlacza-sie-22229-t)



Adapter USB rozłącza się - grapcio33 - 26.02.2012 17:33

Witam. Mój problem polega na tym, że adapter USB nagle rozłącza się z komputerem. Gdy już się rozłączy zamiast normalnego widoku systemu pojawiają się czarne paski i trzeba resetować komputer. Problem pojawia się od około tygodnia. Próbowałem przywrócić system bo w pierwszej chwili pomyślałem, że to problem software, ale pojawia mi się komunikat którego screen jest w załączniku. Proszę was o pomoc bo to jest już trochę denerwujące. Od tamtego czasu stało się to około 30 razy.


RE: Adapter USB rozłącza się - fourup - 26.02.2012 22:43

Napisz coś więcej, bo z tego, co jest, to można tylko z fusów wróżyć.
System, platforma sprzętowa, jaki to "adapter USB" masz na myśli...?


RE: Adapter USB rozłącza się - grapcio33 - 27.02.2012 17:21

System: Windows 7 Profesional 32 bit
platforma sprzetowa: (składak) Asus P7P55D deluxe, Intel Core I5 750, Ati Radeon HD 5770
adapter USB: Edimax EW-7317UHG. Mam też linksys WUSB54GC, ale system go nie widzi. Wszystko się zaczęło kiedy odłączyłem liveboxa, a podłączyłem Linksys WAG54G2


RE: Adapter USB rozłącza się - thermalfake - 27.02.2012 19:21

W opcjach zarządzania energią (panel sterowania -> opcje zarządzania energią) ustaw plan wysokiej wydajności.
Dodatkowo w managerze urządzeń wejść do gałęzi : "kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej" i dla każdego głównego koncentratora na próbę wyłączyć opcję "zezwalaj temu komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii".


RE: Adapter USB rozłącza się - grapcio33 - 28.02.2012 18:30

Działa. Dziękuje wam wszystkim. Do zamknięcia