Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
GeForce FX 5200 - czy interfejs Aero działa? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: GeForce FX 5200 - czy interfejs Aero działa? (/geforce-fx-5200-czy-interfejs-aero-dziala-2216-t)



GeForce FX 5200 - czy interfejs Aero działa? - ventor - 06.11.2009 15:27

Witam, jestem tutaj od niedawna i mam pytanie. Czy interfejs Aero będzie działał sprawnie na karcie graficznej FX 5200?
Jeśli tak to jakie sterowniki trzeba zainstalować żeby wszystko było prawidłowo. Ja myślę że sterowniki pod Win XP wersja 163.75. Bo ja instalowałem starsze stery (pod windows XP) i nie było Aero Glass. Czy by mi ktoś doradził co trzeba by było zrobić żeby mieć ten interfejs, bo ten co mam teraz, znaczy miałem ponieważ ten system usunąłem jest niezbyt ładny i nie mogę nawet zmienić barwy paska.


PS. Nie znalazłem tematu z takim problemem.


RE: GeForce FX 5200 - Czy interfejs Aero działa? - nieboraku - 06.11.2009 15:37

Do W7 nie ma sterownikow pod Twoja karte, ale sprobuj sterow od Visty - KLIK


RE: GeForce FX 5200 - Czy interfejs Aero działa? - emiks - 06.11.2009 15:38

1. Zdaje mi się (przynajmniej tak miałem kiedy miałem 5200 i bete Visty), że aero nie będzie działa na tej karcie.
2. Stery od XP na 7 nie działają


RE: GeForce FX 5200 - Czy interfejs Aero działa? - Luke - 06.11.2009 15:42

Działa... a jak wyłączysz przezroczystość to nawet płynnie. Uśmiechnięty

Niestety nie ma dobrych sterowników dla tej karty graficznej przeznaczonych na Windows 7, czy nawet dla Visty. To, co miałeś w XP, czyli "Panel sterowania NVIDII", tego nie znajdziesz w Windows 7 dla tej karty graficznej. Ewentualnie gdzieś tam w "Panelu sterowania" można go odnaleźć, ale ma bardzo ograniczony zestaw opcji. Mówię oczywiście o sterownikach ze strony nVidii (są tutaj). Bo tak poza tym to Windows 7 automatycznie zainstaluje jakiś sterownik z Windows Update.

W każdym bądź razie Aero Glass działa. Z włączoną przezroczystością się zacina (przynajmniej u mnie), ale bez przezroczystości chodzi płynniutko.

~

Wróć! Właśnie zauważyłem, że jest jakaś nowa wersja sterownika (link podałem w nawiasie, nieco wyżej)... Hmm... muszę obczaić. Uśmiechnięty


RE: GeForce FX 5200 - Czy interfejs Aero działa? - ventor - 06.11.2009 15:48

Nowa wersja? Bo ja na razie znalazłem sterowniki ForceWare Release 95 RC2 i pisze że działają one pod Vistą. Tylko że one kompatybilne jedynie z systemem Windows Vista RC2 build 5744 oraz wyższymi i nie powinny być używane z innymi wersjami systemu Windows Vista. ;0

~~

I jeszcze jakieś stąd KLIK A ty jeszcze sprawdź tę co ty znalazłeś bo ja na razie nie mam systemu zainstalowanego. Będę czekał na informacje.


RE: GeForce FX 5200 - Czy interfejs Aero działa? - Luke - 06.11.2009 15:58

Nie, pomyliłem się. Ten link, który podałem to sterownik dla Visty, który przed chwilą próbowałem zainstalować, ale nie działa. Ale sterownik, który system sam znajdzie Ci na Windows Update spokojnie umożliwia uruchomienie Aero Glass. Z niego aktualnie korzystam i jest ok. Niestety, płynność w grach jest nieco gorsza...


RE: GeForce FX 5200 - czy interfejs Aero działa? - nix8 - 04.05.2010 16:15

Dla fx 5200 "najnowszy" działający ster to - 96.85_forceware_winvista_x86_international_whql


RE: GeForce FX 5200 - czy interfejs Aero działa? - zachs - 08.05.2011 20:08

Ja zainstalowałem stery dla fx 5200 o nr 175.16_gforce_winxp_32bit_international_whql pod win7 prof ale nie działa aero.


RE: GeForce FX 5200 - czy interfejs Aero działa? - Szubi - 24.05.2011 21:10

Ja zainstalowałem sterownik do tej karty z płyty i Aero Glass działa. Kiedy mam włączoną przeźroczystość, to czasami się zacina, ale da się to wytrzymać Uśmiechnięty