Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Blue screen przy odpaleniu komputera - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Blue screen przy odpaleniu komputera (/blue-screen-przy-odpaleniu-komputera-22134-t)



Blue screen przy odpaleniu komputera - Domson1 - 22.02.2012 18:32

Witam, moim problemem jest blue screen przy uruchamianiu komputera. Pojawia się on dosłownie na chwilę i resetuje komputer. Dzieje się to przed załadowaniem systemu. Prosze i z góry dziękuje za pomoc.


RE: Blue screen przy odpaleniu komputera - House - 22.02.2012 18:33

Przydałoby się jakieś foto bluescreena, ewentualnie co najmniej ten kod błędu, który wyskakuje przy tej okazji.


RE: Blue screen przy odpaleniu komputera - Domson1 - 22.02.2012 18:35

Jak to zrobić skoro nawet nie mogę uruchomić komputera a ten kod jest nie do uchwycenia, bo blue screen pojawia się i od razu znika


RE: Blue screen przy odpaleniu komputera - House - 22.02.2012 18:53

Jeśli nie wiadomo co to konkretnie za bluescreen warto użyć opcji przywracania systemu. Czasem pomaga. Naprawdę ciężko jest cokolwiek napisać nie mając takich podstawowych informacji jak kod błędu Bluescreena lub zdjęcia tegoż komunikatu.

Ewentualnie utwórz/skopiuj plik minidump i podeślij.


RE: Blue screen przy odpaleniu komputera - Domson1 - 23.02.2012 16:52

Nie mogę nawet uruchomić przywracania systemu, bo klikam CTRL przy starcie i nic. A chciałem jeszcze spytać czy ta 'komenda' Launch Startup Repair może coś tu wnieść ?
Nie mogę nawet uruchomić przywracania systemu, bo klikam CTRL przy starcie i nic. A chciałem jeszcze spytać czy ta 'komenda' Launch Startup Repair może coś tu wnieść ?


RE: Blue screen przy odpaleniu komputera - Portator - 23.02.2012 17:55

Spróbuj uruchomić Tryb awaryjny - F8 podczas startu. W menu wybierz Napraw komputer, wywołasz w ten sposób Środowisko Windows RE a tam uruchomisz naprawę podczas startu lub przywracanie systemu.
Proszę zobacz to:
http://www.fixitpc.pl/topic/54-winre-metody-startu-opis-funkcji-naprawczych/


RE: Blue screen przy odpaleniu komputera - Domson1 - 23.02.2012 18:18

To niestety też nie działa, chyba po prostu przeinstaluje Windowsa i będzie po kłopocie. Uśmiechnięty


RE: Blue screen przy odpaleniu komputera - Portator - 23.02.2012 18:25

Czy nie uruchamia się tryb awaryjny?
Jeżeli nie, to użyj płyty instalacyjne do wywołania opcji naprawy.


RE: Blue screen przy odpaleniu komputera - Domson1 - 23.02.2012 20:49

Nie działało praktycznie nic, zainstalowałem system od nowa i wszystko gra i tańczy, więc po kłopocie. Dzięki za próby pomocy Uśmiechnięty Temat do zamknięcia


Blue screen przy odpaleniu komputera (rozwiązany) - House - 23.02.2012 21:22

Wątek rozwiązany.