Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z udostępnianiem katalogów - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Problem z udostępnianiem katalogów (/problem-z-udostepnianiem-katalogow-22117-t)



Problem z udostępnianiem katalogów - rebel78 - 21.02.2012 22:40

Nie wiem o co chodzi w moim Win 7 ale wcześniej mogłem udostępniać katalogi a teraz nie mogę.

Gdy daję na katalogu udostepnij grupie domowe na odczyt/zapis to pojawia się komunikat: "Nie można udostępnić tego folderu".

Zauważyłem też, że gdy w cetrum sieci i udostepniania > Zmień zaawansowane opcje udostepniania i tam w profilu Dom i praca mam zaznaczone wyłącz udostępnianie plików i drukarek i nawet jak zmienię tę opcję i dam włącz to po zapisaniu i tak wraca na wyłączone.

Pomoże ktoś? Mam ochotę wyrzucić laptopa przez okno Smutny


RE: Problem z udostępnianiem katalogów - thermalfake - 21.02.2012 23:55

No to spróbuj:
Wpisz services.msc żeby otworzyć aplet Usługi.
Sprawdź następujące elementy czy są włączone :
- Klient DNS
- Host urządzenia UPNP
- Serwer
- Odnajdywanie SSDP (domyślnie ręczny)
- Publikacja zasobów odnajdowania funkcji (domyślnie ręczny)

Potem restart sprzętu.
Dla pewności sprawdzić czy nie został usunięty/wyłączony protokół TCP/IP w wersji 6 oraz czy wyłączyć wirtualną kartę sieciową VM o ile takowy został w międzyczasie zainstalowany.


RE: Problem z udostępnianiem katalogów - rebel78 - 22.02.2012 00:34

Te usługi nic nie zmieniły ale... udało mi się zrobić samemu bo zauważyłem, że firewall jest wyłączony i nie da się go włączyć (wyskakuje błąd) - zrobiłem to co tutaj radzą i wszystko jest ok.