Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Połączenie laptopa z PLAY z routerem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Połączenie laptopa z PLAY z routerem (/polaczenie-laptopa-z-play-z-routerem-22086-t)



Połączenie laptopa z PLAY z routerem - maverick747 - 20.02.2012 15:12

Witam, mam ogromną prośbę, walczę z tym już cały dzień.
Posiadam laptop (Win 7), pod który podłączony jest modem Express Card - PLAY ON LINE. Chciałbym aby "internet" z PLAY, był wysłany na router (CERBERUS P6361) i stamtąd przez Wi-Fi na inne laptopy i smartfony w domu.
Połączyłem kabel sieciowy (z zestawu) do wejścia WAN w routerze.
W załączniku screen z Centrum sieci i udostępniania.

[attachment=3965]


RE: Połączenie laptopa z PLAY z routerem - thermalfake - 20.02.2012 18:52

Zobacz sobie w FAQ - udostępnianie połączenia internetowego.
Router też trzeba skonfigurować - połączenie WAN na autodetect albo static ip ( adresacja kompa 192.168.1.1 i z niego ma być ustawiony port wan, adres routera ustawić np kolejny 192.168.1.2 żeby się ze sobą nie gryzło).


RE: Połączenie laptopa z PLAY z routerem - maverick747 - 20.02.2012 23:56

Sprawdziłem z kartą wi-fi,alternatywnie, żeby bezpośrednio z laptopa wysyłać sygnał wi-fi z internetem- i też niestety nie działa. Efekt taki sam jak na zdjęciu tylko karta jest wireless, a nie sieciowa. Czyli problem tkwi w udostępnieniu połączenia internetowego. Co zatem może je blokować?


RE: Połączenie laptopa z PLAY z routerem - gr4c2 - 21.02.2012 11:51

siemaZacieszacz zaczął bym od włączenia udostępniana na połączeniu od play'a dla połączenia lokalnego(tego z routerem), później podłącz ten router i spr. ip połączenia. nie zaszkodzi restart w międzyczasie czasie po wejściu ustawień to tylko widows przecież. jak bedziesz już miał to IP. połącz się z routerem przez wifi i wbij się na stronę konfiguracyjną routera jak mówił ziomek thermalfake i w ustawieniach wan walni static ip następny w kolejności. . bramę taką jakie ip. i maskę podsieci oczywiście taką samą. mam nadzieje że coś pomogłem Pozdrawiam