Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Miejsce na dysku C - ukryte pliki? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Miejsce na dysku C - ukryte pliki? (/miejsce-na-dysku-c-ukryte-pliki-21893-t)



Miejsce na dysku C - ukryte pliki? - cooleq - 13.02.2012 12:43

Witam, coś mi zeżarło całe miejsce na C, nie wiem jak wykryć co. Screen z programu folder size
[Obrazek: 22385870.jpg]
Jak widać USED 185GB w plikach wykrytych 44.9GB.
Jakim narzędziem sprawdzę co zajęło resztę pamięci? Na pewno 8 GB to pamięć wirtualna i 6GB hiberfile ale to nie wyjaśnia wszystkiego.


RE: Miejsce na dysku C - ukryte pliki? - Levo - 13.02.2012 13:35

Może to być winą jakiegos pliku ukrytego o którym ty nie wiesz lub gry instalowane na dysku twardym. Zobacz w panelu sterowania co masz napchane w komputerze. Lecz w pierwszej kolejnosci zrób to co ci pokazałem na screnie V

[Obrazek: pomocri.jpg]

Uploaded with ImageShack.us


RE: Miejsce na dysku C - ukryte pliki? - cooleq - 13.02.2012 13:40

Dziękuję za odpowiedź.
Pliki ukryte mam widoczne. Inaczej nie znał bym rozmiarów np. hiberfil.sys

Od razu uprzedzę. Gier i zbędnych programów nie posiadam jako, że to jest komputer służbowy.
Nie chodzi też o "czyszczenie" ze śmieci, robię to regularnie. Nie chcę odzyskać 1GB tylko 100GB.
Dziękuję. Zaznaczę jeszcze, że czytałem http://windows7forum.pl/-win7-znika-miejsce-dysku-c-t-19344.html i podobne wątki. Nie pomaga.
Plik pamięci wirtualnej jest na D, na C jest wyłączone. Przywracanie systemu też wyłączone.


RE: Miejsce na dysku C - ukryte pliki? - Levo - 13.02.2012 13:52

Może została zrobiona " kopia zapasowa systemu " to też dużo warzy i zapisana na dysku twardym. Lub zostały pomieszane pliki systemu z przestarzałym ?


RE: Miejsce na dysku C - ukryte pliki? - cooleq - 13.02.2012 14:19

Eh, skorzystałem z rady znalezionej na którymś z for i posłużyłem się DEBIAN LIVE CD
Znalazłem na jednym z profili folder "Safe Mirror" stworzony przez program Cobian. Zajmował 144GB.
Może się przydać dla wszystkich korzystających z ww. programu, nie wiem dokładnie od jakiej konfiguracji zależy tworzenie plików w tym folderze, ale wiadomo na co zwracać uwagę.


[SOLVED]Miejsce na dysku C - ukryte pliki? Cobian (rozwiązany) - peciaq - 16.02.2012 13:08

Wątek rozwiązany.