Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nie mogę zainstalować Windows 7 z MSDNAa - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Nie mogę zainstalować Windows 7 z MSDNAa (/nie-moge-zainstalowac-windows-7-z-msdnaa-21637-t)



Nie mogę zainstalować Windows 7 z MSDNAa - syjam007 - 02.02.2012 21:18

Witam,

Dzisiaj ściągnąłem darmowego Windows 7 dla studentów z MSDN za pomocą SecureDownloadManagera, plik się ściągnął, ale w formacie rar. ( po kliknięciu launch w managerze otwiera się folder z plikiem). Po otworzeniu pliku odczytuje tylko jeden plik txt. z informacją "This disc contains a "UDF" file system and requires an operating system that supports the ISO-13346 "UDF" file system specification." i nic więcej. Spróbowałem wypalić płytkę jako obraz - jest tylko ten plik rar i nic się nie dzieje. Plik ściągałem z innego komputera niż docelowo ma być zainstalowany, dopiero w sobotę otrzymam laptopa na którym chcę mieć ten system. Chciałbym wypalić normalnie obraz i z płytki później zainstalować system. Zna ktoś rozwiązanie problemu?

Pozdrawiam,


RE: Nie mogę zainstalować Windows 7 z MSDNAa - House - 02.02.2012 22:39

1. Plik na pewno nie ściągnął się w formacie .rar
2. Nagrywanie zatem przebiegło w sposób niewłaściwy. Poprawnie nagrany obraz płyty na pewno nie zawierał by "tylko piku .rar".

Zalecam ponowne ściągnięcie ze stron MSDNAa. Plik na pewno nie ściąga się w formacie .rar, tylko jako gotowy obraz płyty ISO/UDF.
Jeśli jednak mylisz format z tym "przez jaki program Ci się plik otwiera(bo fakt, otwiera się przez Winrara/winzipa i inne podobne także) nagraj raz jeszcze obraz płyty - tym razem poprawnie. Napisz jakiego program używasz. Napiszemy najwyżej jak to wykonać.


RE: Nie mogę zainstalować Windows 7 z MSDNAa - stingear - 02.02.2012 23:38

W dowolnym folderze kliknij Organizuj -> Opcje folderów i udostępniania -> Widok i odznacz Ukrywaj rozszerzenia znanych typów plików, a następnie sprawdź, jaką końcówkę ma ten plik. Być może podczas pobierania dałeś zapisz jako i wybrałeś typ pliku WinRar, dlatego zapisało się w ten sposób. W takim wypadku wystarczy zmienić rozszerzenie na odpowiednie, czyli z .rar na .iso
Jeżeli plik ma odpowiednie rozszerzenie, to otwórz np Nero, wybierz opcję Nagraj obraz na płytę i wskaż ten plik jako źródło.