Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Zniknięcie funkcji "przypnij do paska zadań" - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Zniknięcie funkcji "przypnij do paska zadań" (/znikniecie-funkcji-przypnij-do-paska-zadan-21606-t)



Zniknięcie funkcji "przypnij do paska zadań" - refne - 01.02.2012 17:30

Dzień dobry, mam komputer stacjonarny, Win 7-64 Home Premium. Po aktualizacji sterowników karty graficznej (a może wydarzyło się coś innego?) zniknęła z paska zadań ikona mego programu pocztowego (Thunderbird 10). W tej sytuacji przniosłem ikonę z menu start na pulpit i nią uruchamiam program. Myślałem, że po uruchomieniu programu będę mógł z powrotem przyczepić jego ikonę do paska zadań, lecz nic z tego - po kliknięciu PPM w ogóle nie pokazuje się taka opcja... Czy można coś na to poradzić? Pozdrawiam.


RE: Zniknięcie funkcji "przypnij do paska zadań" - Portator - 01.02.2012 17:46

Witaj na Forum. A jak przeciągniesz ikonę na pasek zadań to też się nie przypina.


RE: Zniknięcie funkcji "przypnij do paska zadań" - refne - 01.02.2012 18:51

Witaj, nie, nie daje się przeciągnąć (tzn. daje, ale na pasku nie zostaje). Ikona programu pojawia się na paaku tylko kiedy program włączam (ze skrótu znajdującego się na pulpicie), ale wówczas, jak mówiłem, nie ma opcji "przypnij do paska". Pozdrawiam.

(01.02.2012 17:46)FUNDACJA napisał(a):  Witaj na Forum. A jak przeciągniesz ikonę na pasek zadań to też się nie przypina.



RE: Zniknięcie funkcji "przypnij do paska zadań" - Portator - 01.02.2012 20:01

Nie usuwałeś jakimś programem strzałek ze skrótów?


RE: Zniknięcie funkcji "przypnij do paska zadań" - refne - 01.02.2012 20:13

Dziękuję za dialog. Owszem, usuwałem, lecz nie jakimś programem tylko zmianami w rejestrze, według jakiejś instrukcji. I potem wszystko działało, zresztą to jedyny program, który (dzisiaj, już dawno p tej operacji) zniknął z paska. Dziś zmieniałem w tym programie tylko skórkę, ale trudno mi powiedzieć czy iikn a znikęła właśnie wtedu - zauważyłem to dopiero po zainstalowaniu nowych sterowników karty graficznej...

(01.02.2012 20:01)FUNDACJA napisał(a):  Nie usuwałeś jakimś programem strzałek ze skrótów?



RE: Zniknięcie funkcji "przypnij do paska zadań" - Portator - 01.02.2012 20:20

Aby wykluczyć, że to nie sprawa usuniętych strzałek - spróbuj proszę przypiąć do paska zadań jakąś inną aplikacje. Potem spróbuj przywrócić dawniejszą skórkę i restarcie zbadaj czy się przypnie.


RE: Zniknięcie funkcji "przypnij do paska zadań" - refne - 01.02.2012 20:31

Żaden nowy program nie chce się przypiąć! W trakcie ich działania po naciśnięcniu PPM na ich ikony w pasku - pojawiają się różne funcje tych programów, ale opcji "przypnij" dalej nie ma (podczas gdy w tych starych, które się ostały - opórcz TB) ciągle jest opcja "odepnij")... Wróciłem też do starej skórki TB, ale to nic nie zmieniło. Hm.


(01.02.2012 20:20)FUNDACJA napisał(a):  Aby wykluczyć, że to nie sprawa usuniętych strzałek - spróbuj proszę przypiąć do paska zadań jakąś inną aplikacje. Potem spróbuj przywrócić dawniejszą skórkę i restarcie zbadaj czy się przypnie.



RE: Zniknięcie funkcji "przypnij do paska zadań" - refne - 01.02.2012 22:54

Czy to znaczy, że winny jest brak strzałek? Powinienem je przywrócić?


RE: Zniknięcie funkcji "przypnij do paska zadań" - Portator - 02.02.2012 07:35

Tak. Winny jest brak strzałek. Cofnij dokonane zmiany, przypnij do paska to co potrzeba i ponownie możesz usunąć strzałki ( jeżeli przeszkadzają ).
http://windows7forum.pl/usuniecie-strzalek-ze-skrotow-tutorial-t-586.html


RE: Zniknięcie funkcji "przypnij do paska zadań" - refne - 02.02.2012 11:41

Dziękuję bardzo za pomoc (kliknąłem "pomógł"). To było to. Po ponownym przypięciu programów usunąłem strzałki za pomocą programu Sunrise 7 (z tego linku) i wszystko działa, problem rozwiązany. Pozdrawiam!


Zniknięcie funkcji "przypnij do paska zadań" (rozwiązany) - House - 02.02.2012 12:43

Wątek rozwiązany.