Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Ciągłe pobieranie aktualizacji Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Ciągłe pobieranie aktualizacji Windows 7 (/ciagle-pobieranie-aktualizacji-windows-7-21600-t)



Ciągłe pobieranie aktualizacji Windows 7 - kail55125 - 01.02.2012 12:51

Witam wszystkich niedawno zainstalowałem wszystkim nam znany Windows 7 i ciągle odczuwam, ze coś pobiera, oczywiście wyłączyłem wszystkie automatyczne aktualizacje,nie instalowałem nic poza przeglądarką ,tak więc stan Windowsa jeszcze surowy.Nie wiem w czym tkwi problem dotychczas byłem użytkownikiem sprawdzonej i zaufanej wersji XP.Będę wdzięczny za każdą pomoc pozdrawiam


RE: Win7 ciagłe pobieranie - peciaq - 01.02.2012 14:55

Co to znaczy 'odczuwam, że coś pobiera'?


RE: Ciągłe pobieranie aktualizacji Windows 7 - thermalfake - 01.02.2012 19:47

Najczęściej w tle pobiera:
- poprawki systemowe
- aktualizacje baz antywirusów
- aktualizacje softu dla kart Nvidia


RE: Win7 ciagłe pobieranie - kail55125 - 01.02.2012 20:27

(01.02.2012 14:55)peciaq napisał(a):  Co to znaczy 'odczuwam, że coś pobiera'?
Masz racje nie zprecyzowałem mojej wypowiedzi,być może tym ,ze była pisana w pospiechu,ale mniejsza o to.Znaczy ,iż licznik danych ciagle wzrastał pomimo,że niczego nie pobierałem.Chciałbym się dowiedzieć czy można gdzieś sprawdzić
-co jest pobierane aktualnie w danej chwili
i
-czy istnieje w win7 do tego celu przeznaczone specjalne miejsce ,gdzie można to nadzorować(sprawdzac).Czy wyłącznie przy pomocy programu
Będe wdzięczny za odpowiedź i wszelkie porady ,bo w win7 jeszcze jestem nie obcykany


RE: Ciągłe pobieranie aktualizacji Windows 7 - thermalfake - 01.02.2012 22:53

1. Wyłączyć aktualizacje systemowe.
2. Wyłączyć w ustawieniach programu antywirusowego automatyczne pobieranie baz
3. Wejść przez msconfig do uruchamianych programów i podejrzeć jakie podejrzane aplikacje mogły by robić po cichu ruch sieciowy (równie dobrze mógł by to być klient p2p udostępniający coś komuś)
4. http://www.ghacks.net/2011/03/31/nvidia-update-3d-vision-controller-new-nvidia-graphics-driver-components/


RE: Ciągłe pobieranie aktualizacji Windows 7 - kail55125 - 02.02.2012 13:53

dzięki kolego ,problem zażegnany


Ciągłe pobieranie aktualizacji Windows 7 (rozwiązany) - House - 02.02.2012 15:17

Wątek rozwiązany.