Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany WInstalacja systemu z pendrive'a: brak opcji w BIOS - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany WInstalacja systemu z pendrive'a: brak opcji w BIOS (/winstalacja-systemu-z-pendrive-a-brak-opcji-w-bios-21496-t)



WInstalacja systemu z pendrive'a: brak opcji w BIOS - Shekler52 - 28.01.2012 12:22

Witam. Mój problem jest dość obszerna ale postaram się go wam dokładnie i zwięźle opisać. Otóż...
Kolega poprosił mnie abym zainstalował mu nowy windows i dał mi płytkę razem z pendrive bo ma zepsutą stacje cd-rom i może jedynie chyba go zainstalować przez usb przez bootowalnego pendriva. Ja kiedyś bootowałem sam pendrive ale z windowsem 7 przez wiersz poleceń a nie wiem jak się to robi w windows XP. Ma też straszny bałagan na tym kompie tzn. na dwóch partycjach (C i D) miał 2 windowsy i 1 konfigurator instalacji windows. Więc chciałbym się dowiedzieć jak mu to wszystko usunąć a zainstalować 1 Windows przez pendriva. Jak patrzyłem w biosie to jeśli chodzi o rozruch z pendriva to nie widziałem takiej opcji
Proszę o pomoc
Pozdrawiam


RE: Wgranie Windowsa - Waves97 - 28.01.2012 12:39

Kod:
Jak patrzyłem w biosie to jeśli chodzi o rozruch z pendriva to nie widziałem takiej opcji

Wydaje mi się że jeżeli w BIOS nie ma takiej opcji to nic nie zrobisz.


RE: Wgranie Windowsa - Shekler52 - 28.01.2012 12:41

czyli poprostu nie mogę już wgrać do tego komputera Windowsa ?


RE: Wgranie Windowsa - Waves97 - 28.01.2012 12:45

Niech kolega kupi nową stację Zadowolony Nie jest to aż taki duży wydatek.


RE: Wgranie Windowsa - Shekler52 - 28.01.2012 12:52

a ja wgrywałem do nowego laptopa Windows 7 i tam i zainstalowało sie normalnie


RE: Wgranie Windowsa - Waves97 - 28.01.2012 12:55

Nowy laptop - nowy bios. Widocznie była w nim opcja bootowania z pena. Zresztą możesz spróbować.


RE: Wgranie Windowsa - thermalfake - 28.01.2012 15:12

Takie pie*** o Szopenie.
Kolego, jaka tam jest płyta główna. Od kilku lat bez problemu każda płyta główna ma opcję bootowania z usb.
Wystarczy, że przy starcie będziesz wciskać jeden z klawiszy funkcyjnych [F1]-[F12], zazwyczaj wyświetla się takie info na dole ekranu zaraz po starcie. Tym sposobem uruchamiamy tzw Boot Menu i z pozycji wejścia do HDD wybieramy pena - rzadko się zdarza, żeby był rozpoznawany jako USB-HDD.
Jak usunąć wszystko z dysku masz pod tym linkiem
http://windows7forum.pl/instalacja-windows-7-na-nowym-kompie-t-21476.html#pid117196


RE: Wgranie Windowsa - Shekler52 - 28.01.2012 19:15

dzieki stary wielkie