Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
tylne głośniki działają ciszej niż reszta - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: tylne głośniki działają ciszej niż reszta (/tylne-glosniki-dzialaja-ciszej-niz-reszta-2147-t)



tylne głośniki działają ciszej niż reszta - emiks - 03.11.2009 20:07

Witam. Otóż mam kolejny problem. Odrazu mówię, że głośniki są dobre (sprawdzałem na innym kompie z XP), karta audio też (wcześniej jak miałem XP wsyztko działało jak trza). Otóż, Mam zintegrowaną kartę dźwiękową Via AC '97 i głośniki Creative Inspire t6100. Wszytko jest elegancko podłączone, windows sam zassał mi odpowiednie sterowniki i oprogramowanie do konfiguracji karty, przestawiłem, żeby grało wszytko w 5.1 i... sub, cent, FR, FL grają normalnie, a RL i RR grają naprawdę cicho. Niezależni czy odtwarzam filmy, słucham muzyki czy gram. Cały czas jest ten sam efekt. W sumie to grzebałem już w programie do konfiguracji karty (stwierdziłem ,że tam nie ma takiej funkcji), w ustawieniach dźwięku(systemowych) okazało się, że mogę ustawi w jakiej odległości co stoi, ale o nic nie dało... nadal tylne satelity grają strasznie cicho. CO z tym zrobi jeśli ktoś wie?? Mam Windows 7 ultimate


RE: tylne głośniki działają ciszej niż reszta - slump - 03.11.2009 21:45

Przepnij tył na przód i porównaj czy sytuacja będzie taka sama ( logiczne, że powinna być ale innego pomysłu nie mam. Szukałeś na Google?).


RE: tylne głośniki działają ciszej niż reszta - hej1988 - 04.11.2009 16:57

Mam dokładnie to samo. Na czym słuchasz Mp3 ? Bo mi na żadnym innym programie, prócz JetAudio nie działa 5.1. Ale nie o tym. Mam realteka integrę od ga-p35-ds3 rev 2 i mam to samo. Sterowniki mam od moderatora tego forum. I gdzie nie puszczę muzyki, to te z tyłu grają beznadziejnie... ofc tylko na 7 Smutny


RE: tylne głośniki działają ciszej niż reszta - wierzbik - 04.11.2009 17:40

[Obrazek: beztytuuno.png]
Zaznaczasz właściwą opcję i podkręcasz głośność w sterownikach. U mnie wygląda jak powyżej (relatek)
Co do tego, że nie grają wszystkie głośniki, to radzę przeczytać TEN artykuł. (Dla Visty, ale wielkich różnic nie ma)


RE: tylne głośniki działają ciszej niż reszta - slump - 04.11.2009 21:05

Realtek przygotował nową wersję sterowników dla Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003 oraz Windows Vista i Windows 7 do swoich rozwiązań HD Audio.

Download: Realtek HD Audio Drivers R2.36:

http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=14&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false