Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brak polskiej czcionki podczas odtwarzania filmów - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Brak polskiej czcionki podczas odtwarzania filmów (/brak-polskiej-czcionki-podczas-odtwarzania-filmow-21467-t)



Brak polskiej czcionki podczas odtwarzania filmów - miraswlkp - 27.01.2012 13:01

Witam wszystkich, pomocy używam Win 7 home premium, i gdy chce oglądać jakiś film z napisami to jest bledną czcionka.
Wchodzą normalnie w napisy są tam znaki ą, ę. Ustawienia w best playerze są na Eastern european, pomocy bo gdy miałem XP wszystko było ok. Potrzebuje rozwiązać ten problem gdyż nawet gdy przenoszę plik filmu z napisami na pena i chce oglądać na telewizorze sony bravia błąd jest ten sami i czcionka jest wyświetlana blednie. Zaznaczam przeglądałem forum i nic nie znalazłem.
dodaje jeszcze scrina z programu


RE: Nowy problem brak polskiej czcionki - thermalfake - 28.01.2012 15:04

To już raczej zależy od tego w jakim standardzie znaków został zakodowany plik - spróbuj zmienić z eastern europe na ANSI. Można też testowo otworzyć plik z napisami np w Notepad++ i tam zmienić kodowanie (na dole po prawej pisze w jakim obecnie standardzie zakodowany)
Format -> Character set -> Eastern European -> ISO8559-2


RE: Nowy problem brak polskiej czcionki - miraswlkp - 28.01.2012 15:41

POMOGŁO, drażniące jst tylko to ze jesli chce cos zobaczyć na tv to plik z napisami najpierw muszę przekodować z ANSI na własciwy format, ale cóz jak sie chce mieć lepiej to trza!