Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Win7 x64 problem z ddr II robią się zrzuty pamięci - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Win7 x64 problem z ddr II robią się zrzuty pamięci (/win7-x64-problem-z-ddr-ii-robia-sie-zrzuty-pamieci-21462-t)



Win7 x64 problem z ddr II robią się zrzuty pamięci - nejson - 26.01.2012 22:57

Mam problem dotyczący kości ram DDR II dual chanel kingstona a mianowicie po zainstalowaniu wersji 64 bitowej wymienilem kości 2x2GB dual chanel.Win się uruchamia do czasu logo a następnie wyskakuje niebieski ekran z komunikatami o błędzie i nie che system wystartować.kości zmieniałem w różnych konfiguracjach i nic jak zostaje jedna system wstaje jak wkładam drugą znowu to samo. W czym tkwi problem na pewno ramy są sprawne dopasowane do płyty czy to wina że nie mam aktualizowanego biosa mam płytę Gygabyte GA-MA69VM-S2 procek x64 5000+ karta grafiki ati radeon hd6770. Co zrobić dzięki za odpowiedzi


RE: Win7 x64 problem z ddr II robią się zrzuty pamięci - thermalfake - 27.01.2012 01:18

Aktualizacja bios o ile wydano nowszą wersję jest wskazana.
Druga rzecz to ustawić w biosie ręcznie timingi i vdimm takie jakie jest w specyfikacji kości.
Trzecia rzecz to puścić dla pamięci memtest86. Jeśli drugi bank pamięci nie był nigdy używany trzeba brać pod uwagę jego niesprawność.
Podrzuć zrzuty z katalogu c:\windows\minidump