Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Naprawa rozruchu Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Naprawa rozruchu Windows 7 (/naprawa-rozruchu-windows-7-21339-t)



Naprawa rozruchu Windows 7 - alan25-99 - 21.01.2012 11:41

Witajcie, nie wiem czy dobry dział ale gdzieś muszę napisać. No dobra po kolei, Miałem zainstalowane 2 systemy ; win XP i 7. Obydwa miałem instalowane przez informatyka który miał swoje płyty, no i jeśli chodzi o legalność to nie było problemu z aktywacją. Wczoraj gdy chciałem włączyć komputer włączał się tylko XP, więc poszukałem płyty z XP(od laptopa) i chciałem z poziomu instalacji XP sformatować dysk, bo i tak miałem to niedługo zrobić. Zacząłem od partycji gdzie mam XP, sformatowałem i zresetował mi sie komputer i zaczęła się instalacja systemu tylko że po minucie wyskakuje błąd z instalacją systemu(nie odnaleziono jakiegoś pliku). Dobra i teraz mam pytanie do Was czy jest jakiś program który można nagrać na płytę i zbootwać go żeby naprawić bootmgr, który jest odpowiedzialny za rozruch Windows 7 ? bo 7 normalnie jest zainstalowana na 2 partycji, a mi się włącza tylko instalacja XP z pierwszej partycji :/ Proszę o pomoc. Pozdrawiam


RE: Naprawa rozruchu Windows 7 - martin1984r - 21.01.2012 16:03

Witam,
Odpal kompa z płyty Windows 7 daj naprawę ale użyj wiersza poleceń jak ci się już włączy wpisz po koleji.

bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd


RE: Naprawa rozruchu Windows 7 - alan25-99 - 21.01.2012 17:20

Tylko że ja nie mam takiej płyty, a nie chce dzwonić po tego goscia co mi instalował te systemy. Nie ma innej opcji ? Może obraz jakiegoś programu który też by naprawił to ?


RE: Naprawa rozruchu Windows 7 - Portator - 21.01.2012 17:48

Musisz pobrać i wypalić na płycie
http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_inne/Hirens_BootCD.html
lub
http://www.hiren.info/pages/bootcd


RE: Naprawa rozruchu Windows 7 - alan25-99 - 21.01.2012 18:03

Jakieś komendy trzeba wpisywać ? Czy będzie odpowiednia opcja do tego.


RE: Naprawa rozruchu Windows 7 - thermalfake - 21.01.2012 21:09

Skoro twierdzisz, że Win 7 jest legalny (a bynajmniej przeszedł aktywację jak napisałeś, no chyba, że pan informatyk użył aktywatora) to czemu nie masz oryginalnego nośnika/jego kopii lub nośnika odzyskiwania recovery (jeśli to lapek) ? Mi to śmierdzi na odległość.

Bierzesz nośnik Win 7 lub nośnik naprawczy Win 7 (ok 150mb dla wersji 32 lub 64 bit)

"nośnik Win 7"
Bootujesz z dvd, uruchamiasz instalator, jak się pokaże logo na środku i po lewej napraw komputer to wbijasz tą opcję .
"nośnik naprawczy Win 7"
Jak uruchomisz ten nośnik to od razu pokaże się tryb tekstowy z opcję Repair computer.
Potem leci tak samo dla obu nośników:
Następnie trzeba wybrać układ klawiatury i zalogować się na swoje konto (jeśli nie było to nie wpisujemy)
Uruchomi się tryb graficzny z czymś takim:

[Obrazek: repair.jpg]

Wersja dla leniwych to ta pierwsza zaznaczona.
Jeśli chcesz wklepać komendy to wybierasz opcję ostatnią.