Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wolne kopiowanie plików w sieci - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Wolne kopiowanie plików w sieci (/wolne-kopiowanie-plikow-w-sieci-21275-t)



Wolne kopiowanie plików w sieci - kris86 - 18.01.2012 20:06

Witam
Stworzyłem sobie sieć miedzy komputerem domowym, a laptopem za pomocą routera z wifi. Problem mam taki że kopiując z 1 komputera coś na 2 prędkość kopiowania nie przekracza 2.6Mb/s. Nie za wolno? Wydaje mi się że powinno być szybciej. Oba komputery posiadają Windows 7. Domowy jest po kablu podłączony do Tp-linka tl-wr543g a dalej przez wifi z lapkiem. Co może być nie tak? Odrazu mówię że jestem strasznie ciemny w temacie sieci więc proszę tłumaczyć jak pięciolatkowi Smutny


RE: Wolne kopiowanie plików w sieci - thermalfake - 18.01.2012 20:33

http://www.sysprobs.com/Windows-7-network-slow


RE: Wolne kopiowanie plików w sieci - kris86 - 18.01.2012 21:30

Może mi pomożesz bo nie mogę sobie poradzić z 1 krokiem. Mianowicie jak chce wyłączyć ten parametr wyskakuje mi"parametr jest niepoprawny" a uruchamiam jako administrator i wpisuje to samo co jest na obrazku. A co mam zrobić z pkt 6 jeśli korzystam z wi-fi? Tam nie ma ustawień duplexu. pominąć? i o co chodzi z pkt5?


RE: Wolne kopiowanie plików w sieci - thermalfake - 18.01.2012 22:41

(18.01.2012 21:30)kris86 napisał(a):  Może mi pomożesz bo nie mogę sobie poradzić z 1 krokiem. Mianowicie jak chce wyłączyć ten parametr wyskakuje mi"parametr jest niepoprawny" a uruchamiam jako administrator i wpisuje to samo co jest na obrazku.

Lepiej mi pokaż zrzut ekranowy co tam masz, może jednak złą składnię masz.
Dla pewności
Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> Wiersz poleceń -> PPM "uruchom jako administrator"

Cytat:A co mam zrobić z pkt 6 jeśli korzystam z wi-fi? Tam nie ma ustawień duplexu. pominąć? i o co chodzi z pkt5?

Punkty 5-6 pomijasz o ile korzystasz tylko z wifi. Tryby negocjacji duplex są dostępne dla połączeń po kablu LAN natomiast WLAN jest typem half-duplex.
W pkt 5 jest mowa o tym, ze by wyłączyć wifi jeśli jest całkowicie nie używane. (połączenie bezprzewodowe -> PPM "wyłącz")


RE: Wolne kopiowanie plików w sieci - kris86 - 18.01.2012 23:00

Już sobie poradziłem, waliłem byka w pisowniSmutny jutro sprawdzę jak to działa i napiszę

Ps oczywiście te same kroki mam wykonać na kompie domowym?


RE: Wolne kopiowanie plików w sieci - kris86 - 19.01.2012 11:00

Niestety prawie w ogóle się nic nie zmieniło. Teraz mam prędkość w obie strony 2.7MB/s co dalej robić?