Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Od jakich programów zacząć budowę systemu? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Od jakich programów zacząć budowę systemu? (/od-jakich-programow-zaczac-budowe-systemu-21249-t)



Od jakich programów zacząć budowę systemu? - bananowyrogal - 17.01.2012 17:14

Cześć,
od kilku dni jestem posiadaczem netbooka z systemem - Windows 7 starter.
Od razu zainstalowałem kodeki, winamp, gadu-gadu, google chrome, skype.
I tutaj rodzi się moje pytanie, jakie programy można jeszcze zainstalować? Oczywiście pomagające w użytkowaniu komputera.

Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam Uśmiechnięty


RE: Jakie prog. na win7 starter? - kuba@webqwerty - 17.01.2012 19:06

jeśli nie masz Microsoft Offica to OpenOffice, Media Player Classic, CCleaner, Nero, ipla, WinRAR lub 7zip.


RE: Jakie prog. na win7 starter? - bananowyrogal - 17.01.2012 19:38

Nero miałem od razu na wejściu.
7zip mam.

+ chodzi mi o programy darmowe, które mogę pobrać. W netbooku nie mam napędu Uśmiechnięty


RE: Jakie prog. na win7 starter? - kuba@webqwerty - 17.01.2012 19:44

(17.01.2012 19:38)bananowyrogal napisał(a):  Nero miałem od razu na wejściu.
7zip mam.

+ chodzi mi o programy darmowe, które mogę pobrać. W netbooku nie mam napędu Uśmiechnięty

No to to są darmowe, należy je pobrać z sieci. Proszący


RE: Jakie prog. na win7 starter? - Portator - 17.01.2012 20:22

Przeglądnij to:
http://ninite.com/
Pamiętaj o programie antywirusowym:
http://www.google.pl/search?client=opera&rls=pl&q=antywirusy&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest


RE: Jakie prog. na win7 starter? - bananowyrogal - 18.01.2012 09:22

Open office jest darmowym programem? ;o


RE: Jakie prog. na win7 starter? - worekowsa - 18.01.2012 10:02

Tak, ponieważ rozpowszechniany jest na zasadach licencji Open Source.

Swoją drogą do pielęgnacji netbooka poleciłbym obok (lub zamiast) CCleaner'a jakiś bardziej złożony program/zestaw do czyszczenia i optymalizacji systemu.
Takim dobrym wsparciem jest na przykład pakiet Advanced System Care od firmy IOBit.


RE: Jakie prog. na win7 starter? - peciaq - 19.01.2012 05:39

Open Office nie mylić z Microsoft Office.
Zainstaluj sobie jeszcze Ashampoo WinOptimizer 8 albo wyższą - świetny program z ogromnymi możliwościami personalizacji komputera, ułatwiania i przyspieszania jego pracy.


RE: Od jakich programów zacząć budowę systemu? - DeJoker - 19.01.2012 12:20

peciaq, czy ten program Ashampoo WinOptimizer 8 jest sprawdzony? Napewno działa, a nie powoduje zamulania komputera?


RE: Od jakich programów zacząć budowę systemu? - peciaq - 19.01.2012 13:12

Tak, jest sprawdzony przeze mnie. Nie polecam czegoś czego nie testowałem na sobie, ja ten program mam i używam. Szczególnie jednej funkcji, której używam na codzień, a mianowicie Live Tuner - funkcja ta przyspiesza uruchamianie programów.