Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
ultimate -> home premium - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: ultimate -> home premium (/ultimate-home-premium-21229-t)



ultimate -> home premium - employer - 16.01.2012 15:50

Witam!

Posiadam laptopa z zainstalowanym Win 7 ultimate i chciałem przeinstalować go na Win 7 home premium. Problem polega na tym, że płyta, ani pen drive nie chce ruszyć, próbowałem już wszystkich ustawień w BIOSie i nic to nie dało. Ponadto odpalając setup.exe wyskakuje błąd, że nie można uruchomić pliku, jednorazowo wyskoczył błąd, że ta wersja nie jest zgodna z aktualnym systemem. Płyta jest oryginalna. Płyta jak i pen drive działają na innym komp tylko, że z zainst home premium.

Z góry dziękuję Cwaniak


RE: ultimate -> home premium - DamiaX - 16.01.2012 17:32

Hej.
Po pierwsze, z jakim systemem masz oryginalna płytę ?.
Ultimate czy Home premium ?.


RE: ultimate -> home premium - employer - 16.01.2012 17:34

(16.01.2012 15:50)employer napisał(a):  Witam!

Posiadam laptopa z zainstalowanym Win 7 ultimate i chciałem przeinstalować go na Win 7 home premium. Problem polega na tym, że płyta, ani pen drive nie chce ruszyć, próbowałem już wszystkich ustawień w BIOSie i nic to nie dało. Ponadto odpalając setup.exe wyskakuje błąd, że nie można uruchomić pliku, jednorazowo wyskoczył błąd, że ta wersja nie jest zgodna z aktualnym systemem. Płyta jest oryginalna. Płyta jak i pen drive działają na innym komp tylko, że z zainst home premium.

Z góry dziękuję

Dodam jeszcze tylko, że kiedy włączam laptopa z wpiętym bootowalnym pendrivem to laptop włącza się do pierwszego czarnego okna i nie chce ruszyć dalej, dopiero kiedy go wyjmę mogę normalnie włączyć.



RE: ultimate -> home premium - thermalfake - 16.01.2012 23:37

(16.01.2012 15:50)employer napisał(a):  Witam!

Posiadam laptopa z zainstalowanym Win 7 ultimate

Jaki model tego laptopa ?

Cytat:i chciałem przeinstalować go na Win 7 home premium. Problem polega na tym, że płyta, ani pen drive nie chce ruszyć, próbowałem już wszystkich ustawień w BIOSie i nic to nie dało.

W zasadzie tryb pracy kontrolera sata ustawić jako ahci lub enchanced.

Cytat:Ponadto odpalając setup.exe wyskakuje błąd, że nie można uruchomić pliku, jednorazowo wyskoczył błąd, że ta wersja nie jest zgodna z aktualnym systemem. Płyta jest oryginalna. Płyta jak i pen drive działają na innym komp tylko, że z zainst home premium.

Wersje nie są zgodne gdyż próbujesz zaktualizować wersję x86 do x64 lub odwrotnie a ma być dokładnie ta sama architektura. No i oczywiście najlepiej robić czystą instalację a nie aktualizowanie.

Cytat:Dodam jeszcze tylko, że kiedy włączam laptopa z wpiętym bootowalnym pendrivem to laptop włącza się do pierwszego czarnego okna i nie chce ruszyć dalej, dopiero kiedy go wyjmę mogę normalnie włączyć.

Które pierwsze czarne okno, jak przejdzie tablica POST biosu i załaduje się pasek postępu ?


RE: ultimate -> home premium - employer - 17.01.2012 11:21

1. Model to hp6530b,

2. Tryb pracy ustawiony jako ahci,

3. Chcę zrobić czystą instalację,

4. Pierwsze okno zaraz po włączeniu laptopa, z logo HP;

Płytę mam z oryginalnym Home Premium.

Dziękuję za zainteresowanie tematem.


RE: ultimate -> home premium - employer - 18.01.2012 18:50

(17.01.2012 11:21)employer napisał(a):  1. Model to hp6530b,

2. Tryb pracy ustawiony jako ahci,

3. Chcę zrobić czystą instalację,

4. Pierwsze okno zaraz po włączeniu laptopa, z logo HP;

Płytę mam z oryginalnym Home Premium.

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

A może jest jakiś sposób na sformatowanie dysku C bez płyty instalacyjnej, wtedy problem byłby z głowy bo włożył bym płytę z win i ruszyła by?