Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
W koszu "Coś" zaczęło blokować sieć - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: W koszu "Coś" zaczęło blokować sieć (/cos-zaczelo-blokowac-siec-21198-t)



"Coś" zaczęło blokować sieć - janoush - 14.01.2012 23:41

Witam,
Któregoś dnia z początku stycznia zauważyłem rano, że ikonka sieci WiFi jest przekreślona na czerwono i oczywiście nie było sieci oraz nie było dostępnych połączeń. Sprawdziłem na innym komputerze i okazało się, że jednak są. Zrestartowałem notebooka i sieć się pojawiła. Niestety po południu po powrocie z pracy zauważyłem ten sam problem. Coś zaczęło blokować sieć. Objaw jest taki, że po włączeniu komputera lub restarcie notebook łączy się z siecią i po kilku minutach zaczyna się blokowanie. To blokowanie objawia się tak, że nagle programy łączące się z interkiem zatrzymują transfer (Firefox, Thunderbird, Windows Update, i inne).
Zdecydowałem się na przeinstalowanie Win 7 na czysto. Poinstalowałem wszystkie sterowniki (zgodnie z instrukcją D. Potyrały z forum HP). Do tej pory sieć działała. Zainstalowałem NOD32. Zaczęły się ściągać poprawki, SP1. Nagle sieć zaczęła się blokować, i po kilku minutach na ikonce sieci pojawił się żółty trójkąt. Po sprawdzeniu - IP jest (i tak jest z ręki na ruterze ustawiane), brama, DHCP, DNS są. IPv6 też jest (chociaż przed reinstalacją było wyłączone i też się blokowała sieć). Dodatkowo zaniepokoiło mnie to, że wejście do karty konfiguracji sieci (LPM na ikonie sieci -> stan -> właściwości -> konfiguracja) powoduje zawieszenie się karty konfiguracji. Wcześniej (przed reinstalem) tego nie było.
Ponieważ pierwszy raz problem wystąpił na początku stycznia (z dnia na dzień), podejrzewam, którąś z poprawek, że gryzie się z NOD32.
Powyższe objawy występują zawsze pomimo czwartej instalacji (nawet próbowałem testowo różne wersje Win 7)
Teraz próbuję przywrócić system sprzed instalacji NOD32.

EDIT:
Podziałało parę minut i dalej klops. Jeśli chodzi o konfigurację sieci / karty to wyświetla się (brak odpowiedzi) i po chwili - program CPOM surogate przestał odpowiadać.

EDIT2
Czy to możliwe, że karta sieciowa zaczęła padać powoli ?

Notebook to HP Pavillion dv9790ew z Win 7 Prof. (ale testowałem różne wersje od HP do Ultimate).

System skanowany był NODem32, Microsoft Security Essentials, Malwerbytes AntiMalware i w końcu ComboFix - nic nie znalazły.

Czy ktoś może mi pomóc, jakieś sugestie, gdzie szukać rozwiązania ?