Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z Windows 7 Enterprise 64bit (nieaktywowany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z Windows 7 Enterprise 64bit (nieaktywowany) (/problem-z-windows-7-enterprise-64bit-nieaktywowany-21156-t)



Problem z Windows 7 Enterprise 64bit (nieaktywowany) - EricsonG25 - 13.01.2012 19:08

Witam! Od razu się przyznaje, że mam nie oryginalnego Windowsa, lecz to się zmieni, bo mam już dosyć tych ciągłych "awarii" systemu.
We wtorek wieczorem, kiedy zapisywałem film z Movie Makera (ten w wersji Live jest całkiem, całkiem) na dysku komputer zawiesił się przy 50%. Wyłączyłem go przyciskiem startu. Kilka minut później włączyłem go ponownie, pojawił się Windows Problem Fixer (czy jakoś tak, nie pamiętam nazwy, byłem bardzo zmęczony), który szukał problemu lecz nic nie znalazł. Następnie spróbowałem jeszcze raz "naprawić problem", zdrzemnąłem się koło godziny, gdy się obudziłem pojawił mi się Windows Boot Manager. Napisane było tam, że aby naprawić problem muszę odpalić płytkę instalacyjną Wina i wybrać naprawianie systemu. I tu jest problem. Gdy klikam na naprawianie problemu, komputer nie wykrywa mi systemu. Czym może być to spowodowane, jak temu zaradzić i czy jedynym wyjściem byłby format? Jedyne dlaczego męczę się z tym, to save'y z gier. Proszę o odpowiedzi, sugestie, rady.

Pozdrawiam, Ericson.


RE: Problem z Windows 7 Enterprise 64bit (nieaktywowany) - EricsonG25 - 13.01.2012 19:14

Dobrze, jutro i tak z rana jadę kupić oryginalny system, mogę wam zrobić zdjęcie jeśli chcecie? Chciałbym tylko odzyskać dane i przenieść je na nowy system.


RE: Problem z Windows 7 Enterprise 64bit (nieaktywowany) - Gabriel172 - 13.01.2012 19:34

Jakie piractwo, pytający to mój znajomy. Po prostu nie aktywowany...


RE: Problem z Windows 7 Enterprise 64bit (nieaktywowany) - zorro223 - 13.01.2012 19:38

Jeżeli już chcesz wiedzieć to jedynie musisz pobrać dane naprawcze wina albo przeinstalować go.
Można też przywrócić system punktem przywracania.
Nie wiem czy dane naprawcze zadziałają na pirackim..
(13.01.2012 19:14)EricsonG25 napisał(a):  Dobrze, jutro i tak z rana jadę kupić oryginalny system, mogę wam zrobić zdjęcie jeśli chcecie? Chciałbym tylko odzyskać dane i przenieść je na nowy system.

Jeżeli chcesz odzyskać dane porostu sformatuj dysk z Windowsem (leagal).
Tyle można jedynie odzyskać...


RE: Problem z Windows 7 Enterprise 64bit (nieaktywowany) - jacek-placek - 13.01.2012 19:42

To niech aktywują (firma, pracodawca itd., itp.)
Cytat:Edycja Enterprise systemu Windows 7 jako jedyna skierowana jest dla klientów umów licencjonowania grupowego, którzy posiadają rozszerzenie Software Assurance. Nie można jej nabyć na rynku detalicznym, tylko w ramach programu Software Assurance. Posiada ona wszystkie funkcje edycji Ultimate, a jej jedyną różnicą jest sposób aktywacji, który w edycji Enterprise może zostać dokonany przy pomocy mechanizmów aktywacji grupowej.



RE: Problem z Windows 7 Enterprise 64bit (nieaktywowany) - EricsonG25 - 13.01.2012 19:42

Można prosić o link, do downloadu?


RE: Problem z Windows 7 Enterprise 64bit (nieaktywowany) - jacek-placek - 13.01.2012 19:45

Poproś właściciela tej wersji, żeby ją aktywował, będzie szybciejUśmiechnięty


RE: Problem z Windows 7 Enterprise 64bit (nieaktywowany) - slawektor - 13.01.2012 20:22

Coś się zmieniło? Windows 7 Enterprise jest przecież za darmo na 90 dni: http://windows7forum.pl/windows-7-64-bit-skad-pobrac-rozwiazany-t-1513.html
Cytat:Microsoft udostępnił 90-dniową, w pełni funkcjonalną wersję próbną Windows 7 Enterprise. Obraz ISO systemu mogą pobrać z witryny Microsoft TechNet wszyscy zainteresowani.

System dostępny jest w pięciu językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim oraz japońskim. Jak wiadomo Windows 7 Enterprise pozwala na instalacje pakietów MUI, co umożliwia dostosowanie wersji językowej do własnych potrzeb. Do wyboru użytkownicy mają też wersję 32- jak i 64-bitową. Po instalacji użytkownik ma 10 dni na aktywację produktu. Jeśli aktywacja nie zostanie zakończona powodzeniem, system będzie się zamykał co godzinę
Gdy odtworzysz funkcję napraw i wejdziesz w wiersz poleceń wpisz:
bootrec.exe
bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd


RE: Problem z Windows 7 Enterprise 64bit (nieaktywowany) - thermalfake - 14.01.2012 01:07

Sprzęt przy obróbce filmu z powodu małej ilości dostępnego ram-u mógł się zadławić i w momencie widocznego zwisu coś jednak zapisywał na dysku, pootwierane pliki, restart jednak uszkodził system.
Dla świętego spokoju pobierz pakiet hirens boot cd tam są różne narzędzia do sprawdzania podzespołów, zrób test pamięci ram memtest86 i dowolną aplikację sprawdzającą kondycję hdd.
Save'y z gier zawsze można przekopiować do nowego systemu o ile ścieżki dostępu będą takie same jak poprzednio.