Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows nie odpala po próbie parycjonowania (nowy laptop) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Windows nie odpala po próbie parycjonowania (nowy laptop) (/windows-nie-odpala-po-probie-parycjonowania-nowy-laptop-21098-t)



Windows nie odpala po próbie parycjonowania (nowy laptop) - mefiukrp - 10.01.2012 22:59

Kupiłem dziś laptopa hp pavilion g6 , windows był na dysku , przy pierwszym uruchomieniu zaczeła sie instalacja , wszystko spoko , wszystko chodziło , próbowałem podzielić dysk na partycje poprzez zarządzanie dyskami , ale w koncu nie zrobiłem tego bo pisało ze zamienia sie one na dynamiczne , szczerze powiedziawszy nie znam sie na tym wiec nie ryzykowałem , nastepnie , zaznaczyłem dysk C jako dysk aktywny , były 2 partycje , C oraz Recovery , wyłoczyłem komputer , po kolejnych właczeniu komputer prosi o włożenie płyty z Windowsem . nei wiem co mam zrobic , informatykiem nie jestem , porsze o pomoc , to nowy komputer troche sie denerwuje tym ze mogłem go zepsuć juz na wejsciu ...
Czy jak wciśne przy starcie F11 to zacznie sie przywracanie stanu początkowego ? czy grozi to czyms jeszcze gorszym w tym przypadku ?


RE: Windows nie odpala - thermalfake - 10.01.2012 23:52

Klawiszem [F11] robisz przywracanie systemu do partycji C. Wszelkie dane z tej partycji domyślnie znikają chyba, że za w czasu użyjesz systemów ratunkowych np hirens boot cd lub ubuntu live cd do przekopiowania danych w inne miejsca typu dyski zewnętrzne/pendrive. Oczywiście klawisz będzie aktywny pod warunkiem, że MBR oraz partycja recovery nie zostały uszkodzone. Jak już postawisz ten system od nowa to na Boga zrób nośniki odzyskiwania zanim zaczniesz nowe pomysły z autodestrukcją na dysku.