Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brak obrazu na drugim monitorze - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Brak obrazu na drugim monitorze (/brak-obrazu-na-drugim-monitorze-21058-t)



Brak obrazu na drugim monitorze - ryszardd - 08.01.2012 18:50

Witam
Obok XP zainstalowałem Win7 Home. Na XP mam pulpit na dwóch monitorach. Jak uruchomię Win7 monitor nie otrzymuje sygnału. A w ustawieniach Win7 widzi oba monitory, ich typy, pozwala ustawiać rozdzielczości itd, tylko brak sygnału w monitorze. Oba monitory z karty 7600GT przez DVI, wczoraj instalowałem nowe drivery, nie pomogło. Co jeszcze?
Może ktoś z Was ma pomysł co jeszcze można ustawić, sprawdzić. Ja już wymiękam.
Ryszard


RE: brak obrazu na drugim monitorze - peciaq - 08.01.2012 19:03

Może karta graficzna, dość już stara, nie daje rady dwóm systemom, wśród których jeden to 7?


RE: brak obrazu na drugim monitorze - thermalfake - 08.01.2012 21:08

Jaką wersję sterowników masz dla Win 7. Jaki model tego drugiego odbiornika ? Pulpit klonujesz czy jest on tylko rozszerzony ?
Pokaż też jak skonfigurowany jest Panel sterowania Nvidia.


RE: brak obrazu na drugim monitorze - ryszardd - 09.01.2012 01:08

(08.01.2012 21:08)thermalfake napisał(a):  Jaką wersję sterowników masz dla Win 7. Jaki model tego drugiego odbiornika ? Pulpit klonujesz czy jest on tylko rozszerzony ?
Pokaż też jak skonfigurowany jest Panel sterowania Nvidia.


sterownik z 15.10.2011
8.17.12.8562
ten monitor to hp2035 (pierwszy Dell 2000FP)
pulpit rozszerzony, choć przełączałem na powielony i też
dziwi mnie trochę to że pod hasłem "złącze" jest VGA-Monitor PC a przy pierwszym DVI - Monitor PC, podczas kiedy oba wiszą na DVI, wiem że DVI może być cyfrowe i "cyfrowo-analogowe" , może to muszę sprawdzić ?

Dzięki za odzew
(08.01.2012 19:03)peciaq napisał(a):  Może karta graficzna, dość już stara, nie daje rady dwóm systemom, wśród których jeden to 7?

jako model tochyba nie taka stara , ale egzemplarz ma tak z 4 lata i może mu juz coś nie gra, nie można wykluczyć, na razie sprawdzę te kable DVI , dzięki za odzew


RE: Brak obrazu na drugim monitorze - martin1984r - 09.01.2012 20:05

Windows 7 miał problem z tym w nie których przypadkach, więc polecam zainstalować service pack 1.


RE: Brak obrazu na drugim monitorze - ryszardd - 10.01.2012 00:51

(09.01.2012 20:05)martin1984r napisał(a):  Windows 7 miał problem z tym w nie których przypadkach, więc polecam zainstalować service pack 1.

Dzięki Martin ale mam SP1 6.1.7601
Chyba jednak kable
Oba są DVI-D z tym, że do tego pierwszego montora jest Dual Link (24+1) i jest obraz, a do drugiego Single Link (18+1)
i tam nie ma. Po kombinacjach z przełączaniem kabli przy karcie a potem przy monitorach stwierdziłem że sygnał wychodzi z obu wyjść na karcie a dociera tylko przez Dual Link tam gdzie go wepnę !.
Zatem Win 7 potrzebuje Dual Link a XP wystarczy Single Link (??)
Będę wiedział napewno jak dokupię drugi kabel Dual Link i jak zobaczę obraz na obu to wtedy ostatecznie zamknę wątek. Ale z czego to wynika, czy to tylko u mnie coś z kartą, czy Windowsy tak mają to już nie sprawdzę, może ktoś inny to

Dzięki za podpowiedzi, to miłe że człowiek nie zostaje z problemem sam, tylko ktoś tam próbuje mu pomóc, parę rzeczy sprawdziłem, wiem więcej.

Pozdrawiam
Ryszardd


RE: Brak obrazu na drugim monitorze - ryszardd - 14.01.2012 23:18

Witam
Dziś kupiłem kabel DVI DualLink za całe 12 zł (bez inwestowania w złoto). Wymieniłem go za kabel SingleLink, którym był podłączony drugi monitor i ... wszystko gra. Mam Win7 na dwóch monitorach (z rozszerzonym pulpitem)

Zatem zamykam wątek. Temat rozwikłany
Dzięki i pozdrawiam
Ryszard


Brak obrazu na drugim monitorze (rozwiązany) - peciaq - 15.01.2012 03:06

Wątek rozwiązany.