Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jaką nagrywarkę dvd kupić? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Jaką nagrywarkę dvd kupić? (/jaka-nagrywarke-dvd-kupic-20981-t)



Jaką nagrywarkę dvd kupić? - kris86 - 05.01.2012 16:46

Witam
Pewnie było wiele tematów z tym związanych ale ja chciałem zapytać o konkretne modele.
Czy warto wydawać tyle kasy na Plextora PX-L890SA:
http://www.komputronik.pl/category/8668/Wewnetrzne.html?sb=&sd=&sort=0&by=&sa=&vg=0&ot=26&prod[]=107
Czy może lepszy Pioneer DVR-S19LB?
A może w ogóle coś innego kupić? Doradźcie coś. Bardzo skuszony jestem na tego Plextora, ale podobno w środku jest jakiś inny producent, słabo sobie radzi z nagrywaniem...


RE: Jaką nagrywarkę dvd kupić? - peciaq - 06.01.2012 02:09

Przede wszystkim zrób rekonesans na necie. Poczytaj opinie o jednej i drugiej, przyjrzyj się może ktoś poleca inne.
Ja raczej stawiam na znane firmy, może niesłusznie, ale tak już mam...


RE: Jaką nagrywarkę dvd kupić? - thermalfake - 06.01.2012 14:05

Bo ja wiem czy jest sens wydawania 30-40% więcej na sprzęt który produkuje się w tej samej fabryce tylko nadruk firmy jest inny bo na dobrą sprawę ten model o którym wspominasz to OEM Liteon'a. Plextor kiedyś był naprawdę solidną marką, teraz w dobie globalizacji i redukcji kosztów poziom się wyrównał.


RE: Jaką nagrywarkę dvd kupić? - kris86 - 07.01.2012 10:55

Trszkę pogrzebałem w necie na temat tego Plextora i tak jak mówisz thermalfake nie ma sensu przepłacać tyle kasy jedynie po to bo ma napis Plextor. Byłem ciekawy bo kiedyś to była firma która prawie że ustalała standardy....Dlatego wybrałem zwykłego lite-on-a jako zakup, jedynie muszę lecieć do sklepu Uśmiechnięty Cyba że jeszcze polecicie mi coś innegoUśmiechnięty


RE: Jaką nagrywarkę dvd kupić? - arci7 - 07.01.2012 12:28

W żadnym wypadku nie bierz liteon'a ani lg ! Przerabiałem to badziewie kilka razy i za każdym razem po jakimś czasie siadały. (z resztą nie tylko u mnie o czym można poczytać w necie) W końcu się wkurzyłem i przed zakupem następnej nagrywarki postanowiłem poczytać opinii o najlepszych nagrywarkach a dokładniej jaka firma jest pod tym względem najlepsza no i padło na Pioneer'a. Kilka lat temu kupiłem model DVR-216 no i mój problem zniknął. Naprawdę polecam zero problemów. Tak więc jeśli chodzi o nagrywarki to tylko PIONEER!


RE: Jaką nagrywarkę dvd kupić? - sybic - 07.01.2012 14:37

Ja od lat kupowałem Asus'a i jeszcze żadnej płyty mi nie zepsuła, a prawda jest taka, że teraz to każda nagrywarka będzie dobra. Przynajmniej przez rok, bo za rok i tak wszyscy będą już kupować nagrywarki Blu-Ray Uśmiechnięty


RE: Jaką nagrywarkę dvd kupić? - thermalfake - 07.01.2012 16:37

Sprzętem zajmuję się zawodowo i jeszcze raz podkreślam na chwilę obecną nie ma faworyta pod względem jakości. Nie można nie wiadomo oczekiwać po napędzie za ca. 80-90zł. Jeszcze z 10 lat temu one kosztowały tyle co obecnie dyski twarde czyli po kilka stówek. To co się najczęściej sprzedaje to Samsungi, LG-ki i w mniejszym stopniu Liteon'y, na dalszym miejscu jak piszecie są takie marki jak wspomniany Asus, Pioneer, Nec czy badziewne Sony. Dwa - trzy lata niezbyt intensywnego użytkowania i produkt masowy idzie na śmieci. A jeśli chodzi o awaryjność to powiem, że nie jest mała. Przerabiałem praktycznie każdą popularną markę i jej modele, kiedyś Liteon to było coś dobrego za przystępną cenę. Teraz praktycznie jadę na lg (różne modele) i jakoś nie narzekam. Jak kolega arci7 napisał kilka lat to już szmat czasu w dziedzinie sprzętu - jedne firmy poprawiają się inne zaś spoczywają na laurach lub wręcz obniżają poziom (liczy się cena). Nawet taki Verbatim to już staje się szajsem, jak nigdy w zeszłym roku kilkanaście dużych cake'ów nadawało się wyłącznie do wyrzucenia.


RE: Jaką nagrywarkę dvd kupić? - kris86 - 08.01.2012 23:51

Dobrze że nic nie kupiłem jeszczeUśmiechnięty Powiem tak kupiłem pionka spory czas temu i się zawiodłem,bo starszy NEC dobrze nagrywał płyty,a w tym samym momencie pionek coś chrzanił że dvd domowe mi nie odtwarzało płyty. I tak z każdą nagraną płytą. Nie miałem jeszcze napędu asusa, oraz LG może coś z tych producentów wziąć?