Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nie można przyłączyć do istniejącej grupy domowej - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Nie można przyłączyć do istniejącej grupy domowej (/nie-mozna-przylaczyc-do-istniejacej-grupy-domowej-20833-t)



Nie można przyłączyć do istniejącej grupy domowej - cactooos - 29.12.2011 18:21

Witam serdecznie. Mam potrzebę połączenia pc i laptopa. pogooglowałem trochę, a że nie mam kabla pod ręką więc mam zamiar utworzyć grupę domową. I jest problem niestety. Na jednym kompie powinna być utworzona wtedy na drugim powinna pojawić się opcja "dołącz do grupy" u mnie jednak na obu jest "utwórz nową grupę". Nazwy obu komputerów takie same. Coś gdzieś trzeba przestawić? Czytałem te dwa tematy do których odsyłacie ale tam nie ma odpowiedzi na to pytanie


RE: Nie można przyłączyć do istniejącej grupy domowej - yahhoo - 30.12.2011 10:27

Poszukaj na forum jest o tym masa tematów, masz utworzyć na obu kompach TĄ SAMĄ grupę roboczą wtedy kompy same zobaczą się w sieci


RE: Nie można przyłączyć do istniejącej grupy domowej - cactooos - 30.12.2011 13:20

(30.12.2011 10:27)yahhoo napisał(a):  Poszukaj na forum jest o tym masa tematów, masz utworzyć na obu kompach TĄ SAMĄ grupę roboczą wtedy kompy same zobaczą się w sieci

No właśnie mam TĘ samą nazwę komputera i grupy roboczej na obu a one się nie widzą.

AD
próbowałem już wszystkiego, wyłączałem antywirusy, z zaporą windows, bez zapory, konto goscia tworzone wszystkie ustawienia tak jak trzeba tez pulpitem zdalnym, szukaniem sieci, udostepnianem drukarek itd i nadal na obu komputerach mam "utwórz grupę domową"


RE: Nie można przyłączyć do istniejącej grupy domowej - escobar80 - 03.01.2012 14:31

w obu kompach musisz mieć włączone opcje Zezwalaj na połączenia pomocy zdalnej z tym komputerem i zezwalaj na połączenia tylko z komputerów na których pulpit zdalny jest uruchomiony........

Wszystkie te opcje masz w panel stertowania --->system i zabezpieczenia ---> Ustawienia zdalne