Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 (Problem z połączeniem się z siecią typu AD-HOC) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Windows 7 (Problem z połączeniem się z siecią typu AD-HOC) (/windows-7-problem-z-polaczeniem-sie-z-siecia-typu-ad-hoc-20749-t)



Windows 7 (Problem z połączeniem się z siecią typu AD-HOC) - iHusky_02 - 26.12.2011 22:37

Witam,
Jako że to mój pierwszy post na tym forum to chciałbym przywitać się z użytkownikami tego forum oraz z administracją.

Mam problem właśnie z połączeniem się z tego rodzaju siecią. Mianowicie posiadam telefon SE Xperia x10 mini pro oraz aplikacje barnacle która służy do tworzenia sieci typu "ad-hoc" i niestety po poprawnym skonfigurowaniu ustawień tejże aplikacji, laptop co prawda widzi sieć ale nie chce się z nią połączyć co niestety oznacza brak internetu w miejscu pracy.

I tu pytanie do użytkowników telefonów z androidem, czy komuś udało się połączyć z siecią utworzoną przez tą aplikacje?

Dane Techniczne Laptopa

Sony Vaio VPCEH2D1E

-System operacyjny:
Windows 7 Home Premium z 64-bitowym dodatkiem Service Pack 1

-Nazwa procesora
Procesor Intel® Core™ i3-2330M

-Chipset
Intel HM65 Express

-Nazwa karty graficznej
NVIDIA® GeForce® 410M 1GB RAM DDR3

pełna specyfikacja na tej stronie sony vaio

Proszę o szybką odpowiedź.


RE: Windows 7 (Problem z połączeniem się z siecią typu AD-HOC) - dhapollo - 27.12.2011 21:00

Witam.

Kolego dział dotyczy konfiguracji Komputera a nie telefonuUśmiechnięty
Chętnie pomogę przy konfiguracji takiego połączenia od strony komputera i wtedy podpiąć telefon do sieciUśmiechnięty


RE: Windows 7 (Problem z połączeniem się z siecią typu AD-HOC) - iHusky_02 - 28.12.2011 14:07

No właśnie mi o to biega jak skonfigurować komputer aby widział sieć typu ad-hoc udostępnianą za pośrednictwem tej aplikacji.


RE: Windows 7 (Problem z połączeniem się z siecią typu AD-HOC) - dhapollo - 28.12.2011 14:58

Nie zrozumiałeś mnie. Jeśli na telefonie jest poprawnie skonfigurowane połączenie to komputer dołączasz normalnie jak do zwykłej sieci wi-fi


RE: Windows 7 (Problem z połączeniem się z siecią typu AD-HOC) - iHusky_02 - 28.12.2011 15:24

Słyszałem że podobno niektóre laptopy win7 mają z tym problem, niestety nie mam na razie możliwości zainstalowania innego systemu, ponieważ HDD jest cały s partycjonowany i zawiera Recovery. Natomiast wiem że aplikacja jest dobrze skonfigurowana bo linux na od brata laptopie i Mac OS X 10.7.2 na moim Mac mini widzi tą sieć i łączy się z nią.

Próbowałem dalej ale nic z tego, jak coś to moja karta sieciowa ro atheros ar9285