Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Połączony z internetem - system twierdzi inaczej - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Połączony z internetem - system twierdzi inaczej (/polaczony-z-internetem-system-twierdzi-inaczej-20734-t)



Połączony z internetem - system twierdzi inaczej - ruption - 26.12.2011 14:19

Witam wszystkich. Jestem tu nowy i przepraszam jeśli już taki temat istnieje ale ja nie mogłem nic znaleźć.

Otóż mam taki problem. mam laptopa i korzystam z internetu przez wi-fi. komputer jest cały czas podłączony do sieci, internet działa normalnie ale ikona w dolnym rogu pokazuje ze nie jest podłączony do żadnej sieci, jednak jak rozwijam listę dostępnych sieci wi-fi pokazuje ze jestem podłączony. Tak samo jest jak podłączam kabel. Internet jest ale komputer nie widzi tego i pokazuje ze nie ma połączenia. Na drugim komputerze jest normalnie mam połączony kabel i internet jest i wszystko działa jak powinno. Przez to że tak jest nie mogę zainstalować battlefield 3 ponieważ trzeba się zalogować do origin, a podczas próby logowania wyskakuje komunikat z origin ze komputer nie jest podłączony do sieci.


RE: internet jest ale system nie widzi - thermalfake - 26.12.2011 16:16

Po podłączeniu kabla wpisz polecenie ipconfig/all do wiersza poleceń (cmd w start).
Pokaż screen z centrum sieci i udostępniania -> zmień ustawienia karty sieciowej oraz screen z ustawień protokołu tcp/ip zarówno dla połączenia lokalnego (po kablu) jak i połączenia bezprzewodowego. Sieć wifi nie jest zabezpieczona hasłem ?


RE: internet jest ale system nie widzi - ruption - 27.12.2011 15:01

sieć wi-fi jest zabezpieczona hasłem. Fotki zrobione na podłączonym kablu.

[Obrazek: c4d010cf9d56b7d3m.jpg]
[Obrazek: 8e8b79117e01f678m.jpg]
[Obrazek: 5f043d716fb1b9e5m.jpg]
[Obrazek: 7e7ed78ce6a08f8am.jpg]


RE: internet jest ale system nie widzi - dhapollo - 27.12.2011 20:21

Mam to samo ale jakoś mi to nie przeszkadza Uśmiechnięty
Ale spróbuję coś z tym zrobićUśmiechnięty

3 minuty i rozwiązałem problem u siebie:

1. pokaz jakie masz połączenia sieciowe
2. wyłącz wszystkie połączenia (łącznie z wirtualnymi jak posiadasz)
3. pozostaw włączone tylko wi-fi
4. usuń zbędne połączenia.