Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Ikony dysków na pasku zadań - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Ikony dysków na pasku zadań (/ikony-dyskow-na-pasku-zadan-20679-t)



Ikony dysków na pasku zadań - okis - 23.12.2011 16:00

Witam,

Szukam sposobu na utworzenie na pasku zadań ikony "Komputer" w której po rozwinięciu były by dostępne dyski i napędy, coś podobnego do tego:

[Obrazek: schowek01vo.jpg]

Czytałem już różne opisy wykonania tego menu ale w każdym z nich aby były dostępne ikony dysków trzeba pierwsze utworzyć skróty... Wie ktoś może jak utworzyć taki pasek aby dyski i napędy były wyświetlane automatycznie ? ( wpinam pendrive i pojawia się opcja, wypinam a opcja znika ).

Pozdrawiam


RE: Ikony dysków na pasku zadań - kalisz1955 - 23.12.2011 22:05

Witam,może chodzi Ci o takie coś: prawy klik na pasku zadań- po otworzeniu się okna , "paski narzędzi"- "nowy pasek narzędzi", w oknie zaznacz "Komputer"- i kliknij "wybierz folder",no i wszystko masz na pasku napis "komputer" i jak klikniesz masz inne dyski


RE: Ikony dysków na pasku zadań - okis - 23.12.2011 22:36

Nie bardzo, chodzi mi o to aby na pasku była jedna ikona (Komputer) i po naciśnięciu PPM rozwinie menu z dyskami, podobnie jest z firefox tyle że tam masz: Otwórz nową kartę, Otwórz nowe okno itp... Mnie interesuje coś podobnego tylko że z dyskami i napędami


RE: Ikony dysków na pasku zadań - Paulus27 - 23.12.2011 23:33

Zainstaluj sobie nakładkę Nexusa i możesz zrobić wszystko co ci się zamarzy :

[Obrazek: napdy.th.jpg]


RE: Ikony dysków na pasku zadań - okis - 23.12.2011 23:50

Tyle że ta nakładka jak większość przymula komputer, wolałbym aby to wyglądało jak na screenie załączonym w pierwszej wiadomości.


RE: Ikony dysków na pasku zadań - Paulus27 - 24.12.2011 00:03

To zaznaczysz sobie uruchamianie tylko jednej części zakładki o nazwie NexStart. Jest to w 100% w pełni konfigurowalny przycisk zastępujący Windowsowy START.

[Obrazek: napdy2.th.jpg]

To wiele zasobów ci nie zabierze. A możesz sobie skonfigurować go jak ci się tylko podoba i tylko to co ci potrzebne.

Proszę szybkich parę zmian i jest chyba to co ci potrzebne. Przywrócony standardowy pasek Windowsa i wystawione kilka aktywnych zakładek na pulpit. można zastąpić ten pasek paskiem paskiem NexStart identycznym do paska Windowsowego i na nim umieścić przycisk żeby wysuwała się sama ta zakładka która cię interesuje (Komputer), oczywiście w pełni aktywna i rozwijalna.
Można zrobić praktycznie wszystko co się komuś zamarzy, a z tego co sprawdzałem zabiera jedynie 2,5 MB pamięci systemowej, czyli mniej niż niejedna z zupełnie niepotrzebnych usług systemowych Uśmiechnięty

[Obrazek: napdy3.th.jpg]


RE: Ikony dysków na pasku zadań - okis - 24.12.2011 15:44

Zainstalowałem sobie nakładkę Nexusa, na razie może być. Jeżeli ktoś zna inny sposób na wykonanie tego menu proszę o informacje w tym temacie.