Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak Wifi na Win XP a na 7 działa - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Brak Wifi na Win XP a na 7 działa (/brak-wifi-na-win-xp-a-na-7-dziala-20631-t)



Brak Wifi na Win XP a na 7 działa - szanel - 20.12.2011 20:05

Witam
Mam problem po włączeniu wifi na laptopa z windowsem 7 tracę połączenie na drugim kompie z systemem XP
Pomocy bo nie wiem co mama zrobić.....
Ruter działa prawidłowo.
A i jeszcze mogę dodać że u kumpla też sprawdzałem na innym ruterze i jest to samo.


RE: Brak Wifi na Win XP a na 7 działa - andrew-jar - 23.12.2011 07:26

Podaj coś więcej czyli czy masz czasami nie przypisany stały adres IP dla karty sieciowej (wifi)
zapodaj odczyt z ipconfig /all .

Pozdrawiam


RE: Brak Wifi na Win XP a na 7 działa - dhapollo - 26.12.2011 18:36

A czy przypadkiem nie występuje info o konflikcie adresów IP?


RE: Brak Wifi na Win XP a na 7 działa - szanel - 26.12.2011 21:13

Nie nie występuje żaden konflikt adresów, na XP nawet nie widzi sieci WiFi to jest problem. Jeżeli chodzi o adres IP to jest automatyczne pobieranie adresu a na ruterze włączone jest rozgłoszenie. Bo jak już pisałem problem pojawia się po włączeniu lapa z Win 7...


RE: Brak Wifi na Win XP a na 7 działa - thermalfake - 26.12.2011 21:33

Co to jest za model routera, w jakim standardzie może pracować wlan w lapku (jaki model) a w jakim na komputerem stacjonarnym. Czy na kompie jest jakaś dedykowana aplikacja do obsługi wlan (często jest tak, że aplikacje tego typu blokują wyświetlanie w zwykłym aplecie systemowym).
Czy jesteś w stanie pokazać jak są ustawione opcje w routerze w zakładce Wireless ?