Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Reset ustawien po ponownym uruchomieniu... - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Reset ustawien po ponownym uruchomieniu... (/reset-ustawien-po-ponownym-uruchomieniu-20603-t)



Reset ustawien po ponownym uruchomieniu... - eRWu - 18.12.2011 22:05

Witam, jestem tu nowy i możliwe że był juz jakis podobny temat jednak nic takiego osobiscie nie znalazłemUśmiechnięty

Mianowicie chodzi o to ze kupiłem nowego laptopa (bez systemu) i wgrałem Windows 7 Ultimate (64). I tu zaczął sie problem gdyż po zainstalowaniu wszystkich sterowników itp i ponownym uruchomieniu laptopa zresetowały sie ustawienia graficzne a mianowicie chodzi o głębie kolorów - za kazdym razem jest 16b i musze zmieniac ręcznie na 32 i tak za kazdym razem... Pozapisywałem te ustawienia po zmianie jednak to nic nie pomaga...

Podobnie tez jest z Tapetą która zmienia mi sie na oryginalną Asusowską po kazdym uruchomieniu...(podobne tematy o tapetach znalazłem)

Ogólnie rzecz biorąc wygląda na to jakby po kazdym uruchomieniu system resetował się do podstawowych ustawien.

Z góry dzięki za pomocUśmiechnięty


RE: Reset ustawien po ponownym uruchomieniu... - thermalfake - 18.12.2011 22:39

Jaki model lapka, skąd pobierałeś sterownik szczególnie te od grafiki.


RE: Reset ustawien po ponownym uruchomieniu... - eRWu - 18.12.2011 22:46

Asus x53sc-sx311

A co do sterowników to najpierw wgrałem te które dali mi z laptopem a nastepnie sciagnałem ze stroni nvidi.


RE: Reset ustawien po ponownym uruchomieniu... - thermalfake - 18.12.2011 23:31

(18.12.2011 22:46)eRWu napisał(a):  Asus x53sc-sx311

A co do sterowników to najpierw wgrałem te które dali mi z laptopem a nastepnie sciagnałem ze stroni nvidi.

I to był błąd, tylko te które wydaje Asus, referencyjnych dla notebooków nie zaleca się instalować
ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/nb/Drivers/VGA/nVidia/VGA_nVidia_Win7_64_Z817128580.zip - świeże z 8/12/2011


RE: Reset ustawien po ponownym uruchomieniu... - eRWu - 19.12.2011 21:30

Problem w końcu został rozwiązany a przyczyną nie były odziwo sterownikiUśmiechnięty

Dla zainteresowanych powiem tylko ze przyczyna resetu ustawień i pulpitu było właczenie oszczedności bateri, jedna mała opcja a pełno zachoduZadowolony

Temat można zamknąć, dzieki za chęci!Uśmiechnięty