Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Dziwny problem z połączeniem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Dziwny problem z połączeniem (/dziwny-problem-z-polaczeniem-20550-t)



Dziwny problem z połączeniem - daliah1a - 16.12.2011 21:13

Hej, mam mega dziwny problem, przez który zaraz skoczę z okna Cwaniak

Mam internet "na kablu", bez routera czy czegokolwiek. Dzisiaj zabrałam lapa na uczelnie i podpięłam się do uczelnianego neta. Wracam do domu, a komputer nie widzi internetu. Sprawdzałam moje połączenie lokalne : 1. w szczegółach - Sufiks DNS konkretnego połączenia up.wroc.pl czyli uczelniane, 2. we właściwościach protokoły internetowe wersji 6 i 4 - oba automatycznie uzyskują adresy.

nie pomógł kilkukrotny restart komputerna, wyciąganie wtyczek itd.

Mam sony vaio, win7 jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie.

I mała prośba - kompletnie się nie znam na "tych" sprawach, więc w razie czego, proszę pisać jak do jełopa Cwaniak


RE: DZIWNY problem z połączeniem - thermalfake - 17.12.2011 12:24

Pokazać wynik polecenia ipconfig/all (Start, wpisać cmd, otworzy się konsola) jak podłączysz lapka do gniazdka z internetem.
Jak wygląda ikonka połączenia i co przy niej pisze ?


RE: DZIWNY problem z połączeniem - daliah1a - 17.12.2011 12:34

heh, dzisiaj rano podłączyłam kabel i mój net śmiga.

Na przyszłość - jak się "uchronić" przed taka sytuacją ? nie wiem, jakoś zapisać moją sieć domową ?


RE: DZIWNY problem z połączeniem - Dueende - 19.12.2011 11:47

witam,
Żeby nie zakładać nowego tematu...

Mam pewien problem z połączeniem internetowym. Wszystko było w porządku aż do czwartku kiedy pojawił się komunikat Brak dostępu do sieci z irytującą żółta ikonkaUśmiechnięty
Połączenie z internetem jest natomiast brak dostępu. Wysyła, nie odbiera.
Jestem posiadaczka laptopa z Win 7 x64. Wcześniej takiego problemu nie miałam. Dodam tylko, ze problem pojawia się jedynie w mieszkaniu. Zasięg jest w porządku. Dalam koledze klucz (mobilny internet), u niego działa bez zarzutów, również na moim komputerze, w innym miejscu działa poprawnie.
Dlatego tez moje pytanie. czy możliwe, ze jakieś inne sieci blokują mi dostęp?
Jakieś pomysły jak rozwiązać problem, ponieważ fajnie byłoby mieć znów internet w domu.
z góry dziękuje.

Pozdrawiam