Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 Home Premium - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Windows 7 Home Premium (/windows-7-home-premium-2053-t)



Windows 7 Home Premium - gnom - 31.10.2009 17:36

Witam mam win7 home premium i mam pytanko: czy to samo jest jak win7 BOX bo już zgłupialem.
Prosiłbym o wyjaśnienie.
A pisze dla tego że zainstalowałem na laptopie a później od instalowałem i zdecydowałem mieć ten system na stacjonarnym i w tedy musiałem dzwonić do M$ o nowy klucz dziwne bo przecież to nie OEM ?


RE: Win7 home premium - anmark - 31.10.2009 18:13

Win7 home premium to rodzaj, stopień rozwinięcia przez Microsoft systemu Win 7. BOX to forma użytkowa sprzedaży Win 7


RE: Windows 7 Home Premium - grzenio - 31.10.2009 20:26

box to forma licencji.
mamy oem miedzy innymi jak i eopen ktora jest dla firm albo dla uczelni
jesli W7 zakupiles naprzyklad na laptopie to jest to wersja oem, dostarczona razem ze sprzetem i do niego przypisana i nie mozna jej instalowac na innej maszynie. jesli kupiles wersje box w ladnym pudeleczku to oczywiscie mozesz przenosci ja pomiedzy roznymi maszynami


RE: Windows 7 Home Premium - gnom - 31.10.2009 21:59

kupiłem w ładnym pudełeczku za 799zł w vobisie dzieki za info.


RE: Windows 7 Home Premium - gnom - 02.11.2009 09:34

OK Wszystko pięknie tylko dlaczego jak zainstalowałem na innym komputerze (na poprzednim odinstalowałem) to następna aktywacja już się nie powiodła z tekstem, że klucz został już aktywowany i należy zakupić inny klucz. Dopiero po przejściu przez automat i przesłaniu ciągu znaków jak w przypadku wersji oem aktywacja przeszła. Przecież to wygląda jak zwykła wersja oem, w której też można przejść aktywacje w ten sposób lu ewentualna rozmowa telefoniczna.
Wersje corporate powinny być bez aktywacji. Przecież jakbym chciał zmieniać miejsce zainstalowania Windowsa wiele razy i miał przechodzić przez to samo za każdym razem to cośtu jest nie tak.

Wytłumaczcie mi jak to jest właściwie w zakupionej przeze mnie wersji pudełkowej? Czy za każdym razem będę musiał aktywować tego Windowsa telefonicznie? A może za którymś razem dowiem si, że już nie mogę zrobić aktywacji.


RE: Windows 7 Home Premium - slawektor - 02.11.2009 10:46

Zadzwoń do Biura Obsługi Klienta Microsoft, po to są (telefon 0 801 308 801) ( 22 594 19 99) niech wytłumaczą, będziesz wiedział co i jak od źródła.