Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Zbyt dużo wyłączonych usług [brak dźwięku, problemy z siecią] (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Zbyt dużo wyłączonych usług [brak dźwięku, problemy z siecią] (rozwiązany) (/zbyt-duzo-wylaczonych-uslug-brak-dzwieku-problemy-z-siecia-rozwiazany-20427-t)



Zbyt dużo wyłączonych usług [brak dźwięku, problemy z siecią] (rozwiązany) - PoznanskaPyra - 11.12.2011 15:49

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc Witam serdecznie wszystkich.
Mam problem mianowicie wyłączyłem zbyt dużo usług w mojej "7" co spowodowało problemy z dźwiękiem i siecią.

1.Dźwięk
Głośniczek w tray-u jest można regulować głośność jednak komputer nie odtwarza, żadnego dźwięku. Nie wiem czemu.
Usługi:
-Konstruktor punktów końcowych audio //włączone
-Windows Audio //włączone
-Harmonogram klas multimediów // włączone.
Mimo tego dźwięku w systemie brak.

2.Sieć
Drugim problemem jest ciągłe wyświetlanie komunikatu (w centrum sieci) "Trwa identyfikowanie... Brak dostępu do Internetu". Wiem, że na ten temat jest dużo odpowiedzi u wujka google, jednak żadna z nich nie odnosi skutku, raz na kilka minut komputer złapał sieć jednak po ponownym uruchomieniu wszystko wróciło do stanu pierwotnego.

PS
[attachment=3571]


Z góry dziękuje za pomoc, jeżeli jest to nie odpowiedni dział proszę admina o przeniesienie, ale nie do kosza Uśmiechnięty


RE: Zbyt dużo wyłączonych usług [brak dźwięku, problemy z siecią] - stingear - 11.12.2011 15:56

Przywróć wszystkie usługi do poziomu domyślnego. Jeżeli się nie znasz na tym, to nie wyłączaj żadnych usług, do których nie masz 100% pewności, że nie narobią Ci problemu.


RE: Zbyt dużo wyłączonych usług [brak dźwięku, problemy z siecią] - PoznanskaPyra - 11.12.2011 16:02

(11.12.2011 15:56)stingear napisał(a):  Przywróć wszystkie usługi do poziomu domyślnego. Jeżeli się nie znasz na tym, to nie wyłączaj żadnych usług, do których nie masz 100% pewności, że nie narobią Ci problemu.

Też tak robiłem, przeglądając usługi, każdą wklepywałem do google i dokładnie sprawdzałem za co odpowiadają. Co do dźwięku wyłączyłem tylko ten harmonogram multimediów.

Jeżeli to nie jest problem, prosił bym o napisanie co mogę wyłączyć a co nie. Korzystam z komputera w sieci domowej udostępniam pliki innym komputerom (akurat to działa), szukam oszczędności w pamięci ram. Nie używam faksu, drukarki komputer mi w zasadzie służy tylko do grania i montażu filmów więc wydajność u mnie stoi na pierwszym miejscu.

EDIT
Gdzie jest opcja domyślnego uruchomienia usług?

Edit2
Poradziłem sobie sam dzięki programowi RefreshPC oraz przestawieniu jednej usługi. Temat do zamknięcia.