Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
System zawiesza się podczas bezczynności - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: System zawiesza się podczas bezczynności (/system-zawiesza-sie-podczas-bezczynnosci-20336-t)



System zawiesza się podczas bezczynności - scarysm - 07.12.2011 13:02

Witam forumowiczów.
Kieruję się do was z prośbą o pomoc w rozwiązaniu dość uciążliwego problemu, mianowicie:
System zawiesza się permanentnie po około 50 min. bezczynności i nie potrafię stwierdzić co może być przyczyną. Komputer nie przechodzi w stan uśpienia (tę opcje mam zawsze wyłączoną) mimo to, nie reaguje ani mysz ani klawiatura. Stosując się do ogólnych porad wyszukanych na googlach, wyłączyłem wszystkie funkcje związane z uśpieniem, hibernacją, m.in. wstrzymanie selektywne USB, uśpienie, hibernację, wyłączenie dysków, itp.
Wyłączyłem również wygaszenie monitora w stanie bezczynności, gdyż chciałem zobaczyć czy z systemem cokolwiek się dzieje. Otóż nie dzieje się NIC - w sensie system jest całkowicie zamrożony. Proces pobierania plików z sieci, a nawet zegar systemowy, wszystko stanęło w momencie "zawieszki".
Wirusy raczej odpadają, od dawna używam Kaspersky Internet Security.

Dodam, że jest to komputer stacjonarny, a konfiguracja wygląda następująco:
- Windows 7 Prof. 64bit
- procesor AMD Athlon II X3 450
- płyta gł. Gigabyte 880GMA-UD2H
- grafika ASUS Radeon 5830
- RAM 4GB/DDR3
- HDD Samsung HD103SJ (1TB)

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.


RE: System zawiesza się podczas bezczynności - kisiu8a - 07.12.2011 15:10

Witam! Nie masz czasem zaznaczonej opcji wyłączania dysków?


RE: System zawiesza się podczas bezczynności - scarysm - 07.12.2011 22:33

(07.12.2011 15:10)kisiu8a napisał(a):  Witam! Nie masz czasem zaznaczonej opcji wyłączania dysków?

Nie, ta opcja jest również wyłączona.