Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Trochę wolniejsze działanie - porównanie dwóch lapków (reinstalacja 7 bez recovery) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Trochę wolniejsze działanie - porównanie dwóch lapków (reinstalacja 7 bez recovery) (/troche-wolniejsze-dzialanie-porownanie-dwoch-lapkow-reinstalacja-7-bez-recovery-20315-t)

Strony: 1 2


Trochę wolniejsze działanie - porównanie dwóch lapków (reinstalacja 7 bez recovery) - sseven - 05.12.2011 22:19

Mój lapek (klasyfikacja systemu 4,7) i lapek na uczelni (3,6), więc różnica w wydajności podzespołów jest znaczna. U mnie 7 preinstalowana, pousuwałem wszelkie zbędne aplikacje producenta, wyłączyłem zbędne usługi, Aero, zanikania, bajery wyglądu itd. Lapek na uczelni nie mam pojęcia czy miał preinstalowaną 7, ale na 90% myślę, że tak i wątpię także na 90%, żeby był system w jakikolwiek optymalizowany pod względem szybkości. Aero i wszelkie bajery wizualne włączone, sprawdzałem.
W czym problem? W tym, że widzę nieco wolniejsze działanie mojego systemu. Przykłady? Kliknięcie PPM na pulpicie w stanie spoczynku i jakieś 2 sek aż rozwinie się menu - na uczelni ~ 1 sek. Otwieranie mojego komputera czasami u mnie trwa kilka sekund, najpierw pojawia się belka górna, myśli i dopiero całe okno, strasznie ociężale. Na uczelni o wiele szybciej i jednocześnie całość okna. Generalnie rzecz biorąc, to poruszanie się po oknach jest po prostu wolniejsze. O co chodzi? :-/

edit: Oba systemy dokładnie takie same 7 64 bit


RE: Trochę wolniejsze działanie - porównanie dwóch lapków - techdive - 06.12.2011 00:19

1. Masz najprawdopodobniej jakiś sterownik niezainstalowany albo źle zainstalowany (karta. chipset)
2. Problem z RAM
3. Mało prawdopodobne ale możliwe dysk


RE: Trochę wolniejsze działanie - porównanie dwóch lapków - sseven - 06.12.2011 13:51

Tylko, że to nie jest cały czas. Po prostu czasami widać różnice (oczywiście w stanie spoczynku) czasami jest ok.

Najchętniej to ja bym wszystko sam postawił od nowa, a nie się bawił na tym co zainstalowała fabryka. Mam obrazy systemu i kopie. Jeżeli wyczyszczę wszystko i zrobię instalke od nowa, to stracę gwarancje? Bo nie pamiętam dokładnie, ale chyba nie, już się pytałem o to Zadowolony


RE: Trochę wolniejsze działanie - porównanie dwóch lapków - techdive - 06.12.2011 14:33

jak masz obraz partycji mbr, recovery i systemowej to zawsze możesz przywrócić system do stanu fabrycznego.
Co do gwarancji to nie wiem jak jest w lapkach acera, ale w dellu wyczyszczenie dysku nie ma nić do gwarancji.


RE: Trochę wolniejsze działanie - porównanie dwóch lapków - sseven - 07.12.2011 18:27

No dobrze, ale ja nie chce przywracać do tego co zainstalował Acer. Nie ma możliwości zainstalowania całkowicie czystej i legalnej 7 w moim przypadku?


RE: Trochę wolniejsze działanie - porównanie dwóch lapków - techdive - 07.12.2011 18:52

Oczywiście że możesz. Ściągnij z internetu albo pożycz od kogoś płytę instalacyjną z Windowsem ale dokładnie z tą samą wersją co Ty masz i jako aktywatora użyj klucza ze swojej naklejki z licencją Windowsa.


RE: Trochę wolniejsze działanie - porównanie dwóch lapków - sseven - 08.12.2011 15:12

Hmm no spoko, ale gdyby przyszło mi reklamować lapka (z powodów technicznych oczywiście), to mogą się czepiać, że nie jest zainstalowany system, który pierwotnie był preinstalowany przez Acera?


RE: Trochę wolniejsze działanie - porównanie dwóch lapków - techdive - 08.12.2011 17:26

to sobie na wszelki wypadek zrób obraz partycji mbr, recovery i C:\. Zawsze będziesz mógł przywrucić do pierwotnej konfiguracji.


RE: Trochę wolniejsze działanie - porównanie dwóch lapków - sseven - 08.12.2011 17:29

Zrobiłem to jakiś czas temu. Nagrałem na płytki i na skopiowałem dysk zewnętrzny. Ale nie od razu po pierwszym uruchomieniu


RE: Trochę wolniejsze działanie - porównanie dwóch lapków - techdive - 08.12.2011 17:53

a to nie ma znaczenia. tylko zgrałeś wszystkie 3 partycje?
zawsze jak odtwarzasz dysk z obrazu to dostajesz taki jak w momencie tworzenia kopii. Do gwarancji będziesz miał system oryginalny acera. Chyba nie sądzisz że gwarancja jest na system który nie był nigdy ruszany.


RE: Trochę wolniejsze działanie - porównanie dwóch lapków - sseven - 08.12.2011 18:24

Na płyte nagrałem dysk naprawy systemu. Na dysk zewnętrzny zrobiona została kopia systemu z katalogiem głównym WidnowsImageBackup o wielkości 25GB. Co jeszcze mam zrobić?


RE: Trochę wolniejsze działanie - porównanie dwóch lapków - techdive - 08.12.2011 18:41

zrób obraz dysku na dysku zewnętrznym.
Musi to być obraz trzech partycji
1. MBR
2. Recovery
3. Partycji systemowej C:\
Pobierz jakiś program do tworzenia obrazów dysków. Ja używam Norton Ghost 15. Ma tę zaletę że nie trzeba go instalować a odpalasz kompa z płyty i zaznaczasz partycję do skopiowania i miejsce docelowe na dysku zewnętrznym. Ma przyzwoitą kompresję. Dysk 120 GB zajęte miejsce jakieś 45 GB jako obraz zajmuje około 11 GB.


RE: Trochę wolniejsze działanie - porównanie dwóch lapków - sseven - 08.12.2011 19:24

Podczas wyboru na liście mam: PQSERVICE, SYSTEM RESERVED, Windows 7 oraz partycje z moimi pierdołami i dysk zewnętrzny. Rozumiem, że mam zrobić kopie trzech pierwszych?


RE: Trochę wolniejsze działanie - porównanie dwóch lapków - techdive - 08.12.2011 19:45

Tak.
Jak to zrobisz będzie ok.


RE: Trochę wolniejsze działanie - porównanie dwóch lapków - sseven - 08.12.2011 20:32

Done Cwaniak Całość zajmuje 32GB. Teraz mogę całkowicie spokojnie robić reinstalke?


RE: Trochę wolniejsze działanie - porównanie dwóch lapków - techdive - 08.12.2011 21:04

Ja nie wiem jak robiłeś kopię dysku. Jeżeli OBRAZ partycji jest zrobiony prawidłowo to tak.Uśmiechnięty
A jeżeli tylko skopiowałeś dane to nie.Smutny


RE: Trochę wolniejsze działanie - porównanie dwóch lapków - sseven - 09.12.2011 06:48

Tak jasne skopiowałem dane. Nie po to się pytałem co zrobić, że potem zrobić inaczej


RE: Trochę wolniejsze działanie - porównanie dwóch lapków - techdive - 09.12.2011 18:26

ale miałeś zrobić obraz dysku a nie kopię.


RE: Trochę wolniejsze działanie - porównanie dwóch lapków - sseven - 09.12.2011 18:37

Przecież pytałem się czy dobrze zrobiłem, napisałeś, że tak.


RE: Trochę wolniejsze działanie - porównanie dwóch lapków - techdive - 09.12.2011 19:38

Cytat:Ja nie wiem jak robiłeś kopię dysku. Jeżeli OBRAZ partycji jest zrobiony prawidłowo to tak.
A jeżeli tylko skopiowałeś dane to nie.
tak jak napisałem powyżej