Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z partycją systemową, nie widać plików - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z partycją systemową, nie widać plików (/problem-z-partycja-systemowa-nie-widac-plikow-20173-t)



Problem z partycją systemową, nie widać plików - grzesiek1925 - 28.11.2011 23:09

Cześć
Wiem, że jest wiele takich tematów, ale wszystkie sposoby nie działają...
Jak można naprawić ten błąd bądź przywrócić wszystkie pliki z partycji bo wydaje mi się, że usunęło wszystko! Odpaliłem mini windows XP i tam jest pokazane, że na dysku C praktycznie nie ma żadnych plików.... Proszę bardzo o pomoc, miałem tam dosyć ważne pliki....

Windows 7 Home Premium x64


RE: Problem z partycją systemową - stingear - 28.11.2011 23:54

Masz więcej niż jedną partycję? Najprawdopodobniej padła Ci tablica partycji. Są aplikacje pozwalające odzyskać utracone dane nawet po formacie, ale lepiej jest mieć w nienaruszonym stanie dysk. Spróbuj do niego zajrzeć z poziomu jakiegoś linuxa w wersji Live, np Mandriva One.


RE: Problem z partycją systemową - thermalfake - 28.11.2011 23:56

Bez dodatkowych dysków się nie obejdzie jeśli dane są dla Ciebie ważne.
Na pierwszy zrzucamy kopię sektorową tego dysku (żeby było do czego wrócić). Na drugim zrzucamy dane po odzyskiwaniu programami z dysku źródłowego np ze wspomnianego mini XP.
W praktyce jest to w warunkach domowych karkołomne.


RE: Problem z partycją systemową - grzesiek1925 - 29.11.2011 08:25

Próbowałem naprawić programem testdisk ale po tym uruchamia mi się w ogóle jakiś Win 7 ultimate i nie mam dostępu do jednej partycji, pisze, że nie jest do odczytu.

Chyba spróbuje odzyskać potrzebne dane programem i później zrobie jemu recovery dla świętego spokoju.


RE: Problem z partycją systemową - grzesiek1925 - 29.11.2011 17:56

Zrobiłem odzyskiwanie programem. Ale mam pytanie, czemu jak odzyskuje jakieś pliki to nie ma nazw takie jakie były tylko np. file005834673.doc?


RE: Problem z partycją systemową - stingear - 30.11.2011 13:09

To kwestia programu. Jedne programy pozwalają na zapisywanie plików pod oryginalnymi nazwami, inne nazywają po swojemu. Ważne, aby zawartość pliku była ta co trzeba, kwestia nazwy to nie problem.