Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brak opcji „Nagraj na dysku CD” - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Brak opcji „Nagraj na dysku CD” (/brak-opcji-%E2%80%9Enagraj-na-dysku-cd%E2%80%9D-20030-t)



Brak opcji „Nagraj na dysku CD” - Mieczu - 22.11.2011 20:40

Witam.
Win7 Professional i jak w tytule brak opcji „Nagraj na dysku CD” po włożeniu czystej płyty do napędu.
Ponadto nie mogę dodać skrótu napędu cd dvd w Wyślij do.
Pojawia się komunikat że nośnik powinien być sformatowany.

Mieczu


RE: Brak opcji „Nagraj na dysku CD” - thermalfake - 22.11.2011 23:55

Otwórz notatnik, wklej zawartość i zapisz plik jako rozszerzenie *.reg, kliknij na plik dwa razy, po czym zatwierdź i uruchom system ponownie.

Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoCDBurning"=-

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoCDBurning"=-

Alternatywne rozwiązanie wpisz komendę w wierszu poleceń (uprawnienia administratora -> uruchom jako admninistrator)

Cytat:sfc /scannow



RE: Brak opcji „Nagraj na dysku CD” - Mieczu - 23.11.2011 09:01

Dzięki za odpowiedź.
Mam problem z zapisaniem w rejestrze tych wartości bo wyskakuje komunikat że "można importować tylko binarne pliki rejestru z wewnątrz edytora rejestru. I że określony plik nie jest skryptem rejestru."

A jaką komendę wpisać w wierszu poleceń z uprawnieniami administratora?. Próbowałem podanych ale nic z tego.
Gdzie robię błąd?
Mieczu


RE: Brak opcji „Nagraj na dysku CD” - thermalfake - 23.11.2011 13:15

Cytat:Mam problem z zapisaniem w rejestrze tych wartości bo wyskakuje komunikat że "można importować tylko binarne pliki rejestru z wewnątrz edytora rejestru. I że określony plik nie jest skryptem rejestru."

Pobierz bezpośrednio i odpal plik
http://www.sevenforums.com/attachments/tutorials/144632d1300651329-burning-cd-dvd-enable-disable-enable_cd_dvd_burning_features.reg

Cytat:A jaką komendę wpisać w wierszu poleceń z uprawnieniami administratora?. Próbowałem podanych ale nic z tego.
Gdzie robię błąd?

Start -> Akcesoria -> Wiersz poleceń -> prawy przycisk myszy na tym i opcja "Uruchom jako administrator"
W konsoli wpisujesz
sfc /scannow
.... i tyle, czasz do zakończenia.