Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
W koszu grupa domowa przez wifi - ewentualnie inne rozwiazanie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: W koszu grupa domowa przez wifi - ewentualnie inne rozwiazanie (/grupa-domowa-przez-wifi-ewentualnie-inne-rozwiazanie-19946-t)



grupa domowa przez wifi - ewentualnie inne rozwiazanie - mike86 - 19.11.2011 10:11

Chciałbym sobie stworzyć grupę domowa poniewaz czesto wysylam z laptopa na skrzynke email pliki które później odbieram na PC. Gdy na PC tworze grupę domowa na laptopie jej nie widać. Poszperałem w necie i wyczytałem że aby utworzyć grupę domowa komputery muszą należeć do grupy roboczej. Troszkę mnie to zdziwiło bo po co tworzyć grupę domowa skoro i tak komputery należą do grupy roboczej i widza się nawzajem. Microsoft odpowiada różnice. No ale odchodzę od tematu.
Otóż PC łączy się z internetem poprzez router airlve g.duo natomiast laptop łączy się z tym routerem przez wifi. Dlaczego laptop nie widzi grupy PC i na odwrót ?

Jeżeli istnieje inne rozwiązanie tego problemu proszę o podpowiedz.

ps: znalazłem w necie "na tym forum także" tematy podobne do mojego niestety żaden mi nie pomógł.

czy problemem może być to że w PC ikonka połączenia z netem źle działa tzn. jest czerwony krzyżyk.



EDIT:
-----------------------------------
Problem rozwiązany, gdyby ktoś miał podobne kłopoty podpowiadam.
W eset smart security wchodzimy ustawienia zaawansowane->Zapora osobista->Integracja z systemem->Zapora osobista jest całkowicie wyłączona

Komputery się pingują, grupa domowa działa, wszystko pięknie chodzi.
dzięki za pomoc Cwaniak