Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Dziwne konto administratora PQPBSADMIN - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Dziwne konto administratora PQPBSADMIN (/dziwne-konto-administratora-pqpbsadmin-19907-t)



Dziwne konto administratora PQPBSADMIN - StoQ - 17.11.2011 08:55

Witam,

Posiadam Laptopa Sony Vaio z zainstalowanym systemem Windows 7 Home Premium 64 bity Uśmiechnięty

Przedwczoraj instalowałem jakiś program na lapku i zabrakło prądu. Lapek się wyczerpał i instalacja się nie skończyła.
Odpaliłem go dopiero następnego dnia rano i ku mojemu zdziwieniu na ekranie logowania mam dodatkowego użytkownika o nazwie PQPBSADMIN jest to konto administratora zabezpieczone hasłem.

Co to może być? Google też nie dużo na ten temat mówiSmutny znalazłem taką stronkę: http://www.chrysler-forum.com/thread,threadid-38270_Wer-koennte-so-was-brauchen-,page-5.html
Czy ktoś kto ma Wersje 7 professional mógłby mi sprawdzić czy jak kliknie na START-> Prawym na Komputer -> Zarządzanie komputerem i tam czy w prawej kolumnie jak wybierze "Użytkownicy i grupy lokalne" i folder "user" to tam ma to konto PQPBSADMIN? Bo ja w Home Premium nie mam "Użytkownicy i grupy" i nie mogę jej zainstalować. Takie ograniczenie microsoftu :/

Bo teraz nie wiem czy to jakiś trojan czy po prostu jakimś sposobem mi się uaktywnił ten profil bo podobno on ciągle jest tylko jest jakby ukryty/niewidoczny/niepokazywany Uśmiechnięty

Pozdrawiam i liczę na pomoc Uśmiechnięty


RE: Dziwne konto administratora PQPBSADMIN - thermalfake - 19.11.2011 04:08

To nie jest standardowe konto systemowe. Musiało się utworzyć po instalacji jakiegoś oprogramowania, sterowników. Nie wykluczone działanie wirusów (choć w to wątpię).
Weź to konto po prostu wyłącz.