Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem przy zmianie nazw plików - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem przy zmianie nazw plików (/problem-przy-zmianie-nazw-plikow-19811-t)



Problem przy zmianie nazw plików - tiestol11 - 12.11.2011 18:36

Witam, proszę o pomoc i radę w takiej sprawie. Gdy mam kilka zdjęć w folderze na W7 to gdy chcę zmienić nazwę jednego z nich np z desmond na desmond67 to po tej zmianie windows sam mi szereguje ikonę tym samym przestawiając widok w całym folderze, powiedzcie jak to wyłączyć w XP porządkował alfabetycznie dopiero po zamknięciu folderu. Poza tym jak mogę wyłączyć ciągle te notoryczne pytanie czy napewno chcę przeniść jakiś plik lub zmienić nazwe bo to okineko jest strasznie denerwujące. Pozdrawiam i liczę na pomoc


RE: Problem przy zmianie nazw plików - jacek-placek - 12.11.2011 19:03

Załóż konto Administratora.


RE: Problem przy zmianie nazw plików - tiestol11 - 12.11.2011 20:51

Jak to zrobić nie tracąc ustawiń mojego konta. Tzn żebym sam sie zrobił admnistratorem ?


RE: Problem przy zmianie nazw plików - jacek-placek - 12.11.2011 21:51

Naprawdę nie trzeba wbijać hasła w google- http://windows7forum.pl/pelne-prawa-administratora-na-stale-windows-7-tutorial-t-6974.html

Trochę swojej inicjatywy trzeba wykazaćCwaniak


RE: Problem przy zmianie nazw plików - Portator - 13.11.2011 08:38

Kolega ma Windows Starter - nie ma MMC.
W oknie folderu, na pustym polu kliknij PPM i rozwiń Sortuj według. Zmień ustawienia aby sortował według innego kryterium a nie nazwy.


RE: Problem przy zmianie nazw plików - tiestol11 - 15.11.2011 18:38

Chodzi mi o to żeby wogóle mi nie sortował dopóki nie zamknę okna. Jak zamknę to niech sortuje alfabetyczni tak jak było w XP, a windows mam ultimate. Bo nawet jak wklejam plik do folderu to odrazu mi go ustawia alfabetycznie jak to wyłaczyć . Poza tym jeżeli można to wyłaczyć to chciałbym dla cłego systemu to zastosowac a nie do wybranego folderu bo to też dużo roboty. Macie jakies pomysły ? pomóżcie bo wykituję


RE: Problem przy zmianie nazw plików - Portator - 16.11.2011 06:53

Nie znam sztuczki aby opóźnić działanie komputera na zastosowanie ustawień. Możesz natomiast wyłączyć autorozmieszczanie i układać samodzielnie. Jeżeli Cię to interesuje to pobierz plik, rozpakuj i podwójnym kliknięciem dodaj do rejestru. ( jest tam również reg. na cofnięcie zmian ).
Jak wyłączyć autorozmieszczanie w Windows 7.zip - 5 KB
Co do denerwujących okienek:
Panel sterowania > Konta użytkownika > zmień ustawienie konta > zaznacz Administrator > zatwierdź.
Powróć do okna kont i otwórz Zmień ustawienia kontroli konta użytkownika, przesuń suwak do dołu i zatwierdź.