Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Co myślicie o Windows 7? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Co myślicie o Windows 7? (/co-myslicie-o-windows-7-1971-t)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Co myślicie o Windows 7? - speedy1b - 05.12.2009 19:15

Cytat:r123x - Jak widać posiadasz niewielkie pojęcie w temacie Adobe, bo jak widać słyszałeś tylko o Photoshopie, którego także mało znasz a tym bardziej jego wymagania, a jpg to format ostateczny i na nim nie pracuje żaden poważny grafik. Jak sam napisałeś nie widziałeś nigdy 1,5GB pliku PSD z kilkudziesięcioma warstwami na których masz po kilka masek nie wspominając o filtrach z którym by jako tako pracować potrzeba przyzwoitego Quada z minimum 4GB Ramu (zalecane 8GB).

Jak najbardziej zgadzam sie z tobą Paulus. r123x nie masz pojecia co to photoshop. Praktycznie to nie wiesz czego chcesz!

r123x
Cytat:Windows 7 również będzie się wieszał, jak każdy inny system, jeżeli nie zrobi się formacika, było tak z... każdym systemem, z tego co ja pamiętam z doświadczenia. Windows 7, to nie jakiś mocarz, który ci się nie zawiesi.

Człowieku mam ten system odkąd był on dostępny i do dej pory, do tego dnia i o tej godzinie system ani razu mi się nie zawiesił...
i choćby by mi się zawiesił z 2-3 razy nie byłbym zaskoczony bo to normalne, dlatego tak pisze bo XP potrafił mi się zawieszać bardzo często...


RE: Co myślicie o Windows 7? - r123x - 05.12.2009 19:18

Paulus27
Nigdzie ci nie napisałem, że wiem coś o obróbce czegoś tam.
Co ci napisałem ?
Że służyć ma mi to, do gier, muzyki i filmów.
Chyba nie czytacie ze zrozumieniem.
Nie wystarczy mi konsolka, bo wiele gier jest na myszkę i są tworzone na komputery.
Ty chwalisz Windows 7, bo służy ci do pracy, ale mnie jakoś dziwi, że co nowszy system, to już się nie nadaje do tego,
co ja nazywam kultowymi grami, a ty pierdółkami. :/
Chyba tylko człowiek umie chodzić i biegać jednocześnie, bo to co dla Windowsa od 95 do XP było chodzeniem, czyli stare gry,
dla Windows 7 będzie nieosiągalne. Zresztą tak samo na odwrót, co z kompatybilnością ? Ciągle o to mi chodzi. :/

Zachwalajcie, ależ proszę, fotoshop jeee, szef będzie zadowolony, pod tym względem mogę was zrozumieć. :/


RE: Co myślicie o Windows 7? - Paulus27 - 05.12.2009 20:36

r123x Ja czytam ze zrozumieniem bo to ty napisałeś:

"Co do Adobe, to mnie nie rozśmieszaj, jakie to ma wymagania systemowe ?
Do pracy z JPG, czy innymi śmiesznymi formacikami wystarczy każdy system, bo ja osobiście nie zauważyłem żadnego problemu, że nie można."

tak więc uwłaczasz Photoshopowi porównując go z byle Paintem czy XNViewem.

Skoro się nie znasz na czymś innym poza grami to może lepiej się nie wypowiadać tym bardziej że robisz to serkastycznie?

Druga sprawa. Nie wypowiadałbym się także na temat X-a 360, gdy się nie ma pewności że pisze się prawdę:
http://www.allegro.pl/item837652849_max_shooter_podlacz_klawiature_i_mysz_xbox360.html

Tak, wiele gier jest tworzonych pierwsze na PC a potem kompilowane i dostosowywane do Pada na konsole, ale zauważ, że ogromna ilość najlepszych tytułów pierwsze jest na konsole a potem dopiero wychodzą na PC.

Coś co jest do wszystkiego przeważnie jest do niczego - stara zasada.

Poza tym najważniejszy minus gier na PC, walący po kieszeniach nas użytkowników, że to TY musisz dostosowywać sprzęt (przeważnie kosztowny) do gry o której marzysz by płynnie zagrać co nie daje ci gwarancji że za miesiąc nowej grze to wystarczy i nie będzie trzeba od nowa wyskakiwać z kasy. W przypadku konsoli to producent MUSI, ŻEBY W OGÓLE ZAROBIĆ, tak dopracować grę by chodziła superpłynnie na konsoli, którą kupujesz raz na kilka lat.


RE: Co myślicie o Windows 7? - zakalec - 06.12.2009 01:25

r123x Ty maniaku growy:-)
Skoro zależy Ci zarówno na nowych tytułach, jak i na klasykach, to śmiało możesz brać 7. Nie spotkałem się jeszcze z aplikacją, z którą miałbym problem na najnowszym dziecku microsoftu. Do gier będziesz w przyszłości potrzebował directx11, którego XP może pozazdrościć (czy słusznie to już inna kwestia).

Pozdrawiam


RE: Co myślicie o Windows 7? - r123x - 06.12.2009 01:35

Paulusie27
Widziałeś kiedyś Baldur's Gate na Xboxa360, albo PS3 ? Bo ja nie, a jestem w anglii, pełno w anglii sklepów z grami i ani razu nie widziałem gry na myszkę; chyba, że to co przedstawiłeś nie dotyczy gier typu "point and click", a FPP. :)

Jest co prawda Baldur's Gate w wersji... takiej jak w Diablo choćby, ale to nie "point and click".

zakalcu...
Czytałem, że jest XP mode, na czym to polega ? Czy to nic innego jak bootowanie, Virtual PC itd ? ^^'
Czy to bardziej jak włączenie trybu zgodności ? No nie wiem, nie czytałem o tym.

A co do drogiego sprzętu, to spokojnie Paulusie27 :)
Ja z tych nowych gier wybieram tylko i wyłącznie takie w których poczuje prawdziwego ducha i fabułę, nie lubię gier pokroju Call of Duty.
Dlatego tak bardzo preferuje starsze gry, które niestety chyba nie zaraziły nowszych uczuciem jakiejś głębi, jak w Gothicu, czy Seriach BG, czy IWD. :)


RE: Co myślicie o Windows 7? - zakalec - 06.12.2009 07:56

(06.12.2009 01:35)r123x napisał(a):  Paulusie27
Widziałeś kiedyś Baldur's Gate na Xboxa360, albo PS3 ? Bo ja nie, a jestem w anglii, pełno w anglii sklepów z grami i ani razu nie widziałem gry na myszkę; chyba, że to co przedstawiłeś nie dotyczy gier typu "point and click", a FPP. Uśmiechnięty

Jest co prawda Baldur's Gate w wersji... takiej jak w Diablo choćby, ale to nie "point and click".

zakalcu...
Czytałem, że jest XP mode, na czym to polega ? Czy to nic innego jak bootowanie, Virtual PC itd ? ^^'
Czy to bardziej jak włączenie trybu zgodności ? No nie wiem, nie czytałem o tym.

A co do drogiego sprzętu, to spokojnie Paulusie27 Uśmiechnięty
Ja z tych nowych gier wybieram tylko i wyłącznie takie w których poczuje prawdziwego ducha i fabułę, nie lubię gier pokroju Call of Duty.
Dlatego tak bardzo preferuje starsze gry, które niestety chyba nie zaraziły nowszych uczuciem jakiejś głębi, jak w Gothicu, czy Seriach BG, czy IWD. Uśmiechnięty

Tryb zgodności masz domyślnie w systemie w menu kontekstowym. Natomiast tryb XP, to tak, jak pisałeś - wirtualizacja (dostępny od wersji professional w górę - ważne!!). Nie wiem, jak jest z uruchomieniem tego na wersjach win home, czy home premium (ale pewnie nie da się, znając życie). Jeszcze nie korzystałem z tego trybu, gdyż jak na razie wszystko działa normalnie (ew. tryb zgodności z XP, czy innymi windowsami). Sieah!


RE: Co myślicie o Windows 7? - ihatebuffering - 06.12.2009 12:02

Windows XP jest już po prostu słaby nie wyobrażam sobie teraz pracy na XP. Zawsze miałem z nim problemy a system wytrzymywał max 5 miesięcy i to dbając o niego(defragmentacja, czyszczenie rejestru itp) po czym zaczynał sypać błędami tzw. ,,raport o błędach Microsoft'' i to bez powodów i nigdy sam system nie podpowiedział co może być przyczyną. A więc jak twierdzisz ze W7 jest taki ,,słaby'' w grach to kupuj XP i pewnie za 2 lata gry nie będą nie niego powstawały bo producenci gier i sprzętu umówią się ze gry będą tylko na dx10 i 11. Wtedy masz problem a jeśli chodzi o stare gry to Win 7 radzi sobie bardzo dobrze na pewno lepiej niż Vista, a nawet jeśli stara gra nie chodzi są emulatory np na gry dosowe. A co ci szkodzi kupić 2 systemy? XP w Anglii w wersji home edition kosztuje grosze Zadowolony


RE: Co myślicie o Windows 7? - r123x - 06.12.2009 12:20

W Anglii normalnie dostępna jest wersja Pro i jak już, to wybrałbym ją ze względu na XP mode.
Jeżeli jest tak dobrze, jak twierdzicie, to W7 jest bardziej kompatybilny od Visty, a to oznacza, że mogę zaryzykować.
Wszystko chodzi o to, żeby dało się zagrać w to co było i w to co będzie.

Pozdrawiam.


RE: Co myślicie o Windows 7? - ihatebuffering - 06.12.2009 12:22

hmmm a może najpierw napisz jakiego masz peceta albo jakiego masz zamiar kupić bo od tego wiele zależy i się okaże w jakie nowe gry możesz pograć, albo po prostu pobierz trial ze strony MS i sam przetestuj jakieś stare gry w które nadal grasz przecież to nie kosztuje i jest legalne xD


RE: Co myślicie o Windows 7? - r123x - 06.12.2009 14:23

Napiszę tak, jak napisali w ofercie.

AMD Phenom II X2 550(AM3) Dual Core Processor
4 Gb DDR3 1333 MHz Team Elite RAM
500 Gb SATA2 Hard Drive
Nivida G210 512Mb (HDMI/DVI) Graphic Card
22x DVD/CD Rewriter Dual Layer
Biostar TA770E3 (AM3) Mainboard
Internal all in one memory card reader
Bullguard Antivirus/Security Suite
ASI Ability Home Office
ASI Ability Graphic
Nero 8 Essential Burning Software
Ezcool K660 Case + 500 PSU

Za 490 funtów za sam komputer z systemem Windows 7.

Za dobry na stare gry ? ^^'


RE: Co myślicie o Windows 7? - glucik - 06.12.2009 15:06

Windows 7 jest najlepszym systemem na jakim pracowałem ! odpadają linuxy itd.

super !!


RE: Co myślicie o Windows 7? - PanParowka - 06.12.2009 15:06

W ostatnim poście pochwaliłem Windows 7, bo faktycznie pod względem szybkości, niezawodności czy niektórych rozwiązań typu zmiana kolejności okien na pasku zadań, czy też powiększenie do pełnego ekranu przy przeciąganiu okna do góry XP się chowa. Aczkolwiek panowie z MS również dali ciała na niektórych frontach: co za idiotyczne rozwiązanie by niektórych ikon (grupa domowa, biblioteki itp. ) nie dało się normalnie wywalić za pomocą menu kontekstowego, lecz trzeba szukać rozwiązań jak je wywalić na forach dyskusyjnych! Od kiedy to panowie z MS mają za mnie decydować co będę miał na pulpicie?! :/ To samo z klasycznym menu start , które tak bardzo lubiłem - a które to dziady wywaliły. Druga sprawa , że już w wersji 7100 były raportowane niektóre bugi które do tej pory nie zostały poprawione, mianowicie rozłączanie z internetem przy zbytnim przeciążeniu sieci na niektórych komputerach z podzespołami asusa...


RE: Co myślicie o Windows 7? - ihatebuffering - 06.12.2009 16:16

To są wyjątki z tym raportowaniem w porównaniu XP i 7 w błędach to XP sypie ich x10 więcej. r123x nie chce Cie krytykować ale ten komputer nie nadaje się do grania w ogóle! Ta karta graficzna to śmiech na sali do takiego zestawu ! Jeśli masz mieć taką grafe to dx9 jest dla niej zbyt dużym wyzwaniem. Pograsz tylko w stare gry!! Zastanów się nad tym zestawem.


RE: Co myślicie o Windows 7? - r123x - 07.12.2009 02:30

GT210 jest z serii GTX 200 i obsługuje dx 10.1. ;)
Co prawda jest najgorszą z tych kart, to fakt, ale co ja poradzę, że w sklepach wciskają byle co, żeby inni później kupywali lepsze karty ? :/

Ale to poza tematem.


RE: Co myślicie o Windows 7? - ihatebuffering - 07.12.2009 09:10

Wydajność tej karty jest na poziomie 8400.


RE: Co myślicie o Windows 7? - r123x - 07.12.2009 14:04

Ciekawe, bo mi wszyscy pomiędzy

AMD (AM3) Phenom II X3 720 Triple Core
4Gb 1333 MHz
Nvidia GT220 1Gb

a

AMD Phenom II X4 945 (AM3) Quad Core
4Gb 1333 MHz
Nvidia 9800GT 512Mb

polecają pierwszy zestaw

(G210 - nie zauważyłem, że stać mnie na GT220. :P)

Gdzie się nie rozejrzysz (przynajmniej w Anglii, gdzie przebywam aktualnie), to wciskają te GT220.
Poza tym, to nawet G210, to dziesiąta seria, a porównujesz ją do ósmej i chyba najstarszej ? :/


RE: Co myślicie o Windows 7? - speedy1b - 07.12.2009 15:04

r123x
Cytat:Co prawda jest najgorszą z tych kart, to fakt, ale co ja poradzę, że w sklepach wciskają byle co, żeby inni później kupywali lepsze karty ? :/

A co za problem poszukać sklepu gdzie częsci sam sobie dobierasz. Większość gotowców ma źle dobrane parametry komputera (dobry markowy procek + słabe nie markowe ramy) itp. Sam sobie składałem komputer i przynajmniej wiem co mam.


RE: Co myślicie o Windows 7? - ihatebuffering - 07.12.2009 15:08

speedy1b ma rację a cała ta seria ,,Geforce GT 2..." to porostu tylko marketowe za przeproszeniem gówno :] a dx 10.1 to tez pic na wodę bo wydajność tych kart jest śmieszna. A panowie ze sklepów beda Ci polecać każdy zestaw i każdy jest niby dobry taka jest ich praca :]


RE: Co myślicie o Windows 7? - r123x - 07.12.2009 15:22

No nie wiem, ale jeżeli seria GTX 200 nie ma twoim zdaniem dx 10.1, to śmiało można podać Nvide do sądu, bo to oszukiwanie konsumenta. Uważasz, że by ryzykowali ? Widziałem testy wydajności. Może GT220 to nie kolos, ale to co w ofercie mają sklepy, to GT220 1Gb, a jak popatrzysz na testy, to jakie karty testują ? 512 Mb ! To chyba jest różnica. Do tego testy były przeprowadzane na gorszym sprzęcie. Największą wydajność miała karta GTX260, czyli z tej serii o której twierdzisz, że jest badziewna. http://benchit.pl/karty+graficzne/nvidia/GeForce/GT/220/512

No, ale w innych testach, jakoś znowu GT220, cienko pierdzi. :/
http://www.frazpc.pl/artykuly/780/PALIT/GT220/SONIC/40nm/w/wykonaniu/NVIDII

Ewentualnie zapytam, czy nie dałoby się wybrać inną lepszą kartę graficzną w podobnej cenie, bo ponoć GT220, jak na wydajność, jest droższy, niż to warte. W Polsce by się nikt pewnie nie zgodził na taką wymianę karty. :)


RE: Co myślicie o Windows 7? - ihatebuffering - 07.12.2009 16:16

Źle mnie zrozumiałeś seria GT powtarzam GT210 , 220 , 240 to jest wogole inny chipset niz seria GTX która jest od gtx 260 wzwyż. GTX to seria bardzo udana i wydajna każda gra powinna pójść na full na gtx 260 do rozdzielczość 1600x1050 czy jakoś tak. A seria GT to są kastraty ani to do grania ani do CUDA. Nie mówiłem ze seria GT nie posiada dx10.1 owszem posiada ale gry korzystające z tych bibliotek np Stalker Clear Sky chodza tragicznie na tych kartach ! To już lepsza będzie GF 9600GT za około 300 zł z 512 ale ddr3 a pamięć graficzna nie przekłada się na fps w grach ! Jest ona potrzebna w wyższych rozdzielczościach w których i tak na tej śmiesznej karcie nie pograsz. A co tu dużo gadać wpisz se w google geforce gt220 i daj na grafika i sobie zobacz jaka ta karta jest mała i wąska to tak zwany low end do marketowych zestawów lub biurowych!

http://pclab.pl/art39674-12.html sam se zobacz testy tej karty w grach np Stalker z dx10.1 śmiech na sali!