Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows nie widzi dysku - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Windows nie widzi dysku (/windows-nie-widzi-dysku-19680-t)



Windows nie widzi dysku - Pablo153tzr - 07.11.2011 00:21

Witam. Mój problem wygląda następująco:
Gdy chciałem zainstalować system na laptopie ( Acer aspire 7720) to po kopiowaniu plików wyrzucił błąd po około 8 % a na PC normalnie cała instalka.
postanowiłem zainstalować system przez PC tu może i moja wina bo nie wiem dokładnie jak w przypadku windows przygotować go do pierwszego uruchomienia.
Wkładając płyte do lapka nie wykrywa on dysku, tzn wyskakuje komunikat że windows nie może odczytać informacji o dysku a co ciekawsze można załadować sterownik do dysku z dysku....
Z inna płyta wygląda tak że nie widzi sterowników do CD-ROM a przecież czyta płyte...
Prosiłbym bardzo o pomoc gdyż sam się jeszcze z czymś takim nie spotkałem...
Jeśli ktoś mógłby opisać jak przygotować dysk z 7 pod pierwsze uruchomienie


RE: Windows nie widzi dysku - jacek-placek - 07.11.2011 00:29

Piractwa nie wspieramy, pomyliłeś fora.


RE: Windows nie widzi dysku - Pablo153tzr - 07.11.2011 00:53

Niestety to nie jest pirat : ) Nie wiem czy to uznajecie czy nie ale mam Windowsa ze szkoły więc jest on oryginalny bo klucz jest generowany tylko dla jednego użytkownika : )
(07.11.2011 00:53)Pablo153tzr napisał(a):  Niestety to nie jest pirat : ) Nie wiem czy to uznajecie czy nie ale mam Windowsa ze szkoły więc jest on oryginalny bo klucz jest generowany tylko dla jednego użytkownika : ) z msdnaa



RE: Windows nie widzi dysku - jacek-placek - 07.11.2011 00:58

Przepraszam ale o takich rzeczach trzeba piasać:shy:
Spróbuj na początek zaktualizować sterowniki do nagrywarki.


RE: Windows nie widzi dysku - Pablo153tzr - 07.11.2011 01:17

Ale tamto to był zły obraz bo nauczycielowi się coś popieprzyło i dał mi obraz 32 bit co mnie jakoś nie cieszy no ale ... no i wyskakuje że nie może odnaleźć informacji o dysu... a sterownik można z dysku. wcześniej nie było partycji no to zrobiliśmy i dalej nic ...


RE: Windows nie widzi dysku - KUKA1 - 07.11.2011 10:11

masz klucz do tego Windows 7 ?


RE: Windows nie widzi dysku - Pablo153tzr - 07.11.2011 12:49

No tak mam wygenerowany ...


RE: Windows nie widzi dysku - KUKA1 - 07.11.2011 16:06

Napisz dokładnie jakie komunikaty wysyła ci acer, gdy próbujesz instalować/bootować z tej płyty z windowsem.
Czy pisze ci wciśnij dowolny guzik, czy pojawia się niebieskie tło itp.


RE: Windows nie widzi dysku - thermalfake - 07.11.2011 17:26

- uszkodzony twardziel, odcięte zasilanie ?
- źle wypalony nośnik
- niewłaściwie ustawiony bios, kwestia trybu pracy kontrolera sata jako IDE lub AHCI (próbować w obu wersjach)


RE: Windows nie widzi dysku - Pablo153tzr - 07.11.2011 17:35

(07.11.2011 17:26)thermalfake napisał(a):  - uszkodzony twardziel, odcięte zasilanie ?
- źle wypalony nośnik
- niewłaściwie ustawiony bios, kwestia trybu pracy kontrolera sata jako IDE lub AHCI (próbować w obu wersjach)

1. Twardziel jest okej chociaż jak podpiąłem go pod pc to nie widział go do instalacji ale już to naprawiłem i próbowałem tak że w czasie instalacji jak on przygotowuje się do pierwszego rozruchu żeby przepiąć... i blue screen wyskakuje. Probowałem także przez bootowalnego pendrive odpalić i też nie widzi dysków...
2. Nośnik jest okej bo na PC instaluje normalnie.
3. Zmieniałem i na AHCI i na IDE i nie robi mu to różnicy...

Nie ma gdzieś jak przygotować dysk z 7 do pierwszego uruchomienia ? Bo w XP wiem a z tego co gadałem z nauczycielem to on mówił że on jeszcze nie robił tego, i że jest ciężej niż w XP i że nie kojarzy tego ...
(07.11.2011 16:06)KUKA1 napisał(a):  Napisz dokładnie jakie komunikaty wysyła ci acer, gdy próbujesz instalować/bootować z tej płyty z windowsem.
Czy pisze ci wciśnij dowolny guzik, czy pojawia się niebieskie tło itp.

Wyskakuje po prostu okienko "Windows nie może odczytać informacji o dysku na tym komputerze" i możesz dać tylko okej ... i nic więcej ..


RE: Windows nie widzi dysku - thermalfake - 07.11.2011 22:44

Instalacja z przygotowanego pendrive'a - popatrz do faq.


RE: Windows nie widzi dysku - Pablo153tzr - 08.11.2011 21:10

(07.11.2011 22:44)thermalfake napisał(a):  Instalacja z przygotowanego pendrive'a - popatrz do faq.

Ten sam komunikat. Już próbowałem : )


RE: Windows nie widzi dysku - thermalfake - 08.11.2011 23:14

Czy próbowałeś opcji wyczyszczenia dysku przez diskpart-a (shift+f10) jaki ostatnio podał @techdive ?


RE: Windows nie widzi dysku - Pablo153tzr - 08.11.2011 23:18

(08.11.2011 23:14)thermalfake napisał(a):  Czy próbowałeś opcji wyczyszczenia dysku przez diskpart-a (shift+f10) jaki ostatnio podał @techdive ?

Nie próbowałem... Mam podpiąć dysk pod pc i wykonać na nim to polecenie ? wejsć na zainstalowany system ?
Teraz jak chciałem wejść w tryb awaryjny to ładuje plik dysk.sys i pojawia się blue ...