Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Błąd przy uruchamianiu Windows 7 - Sb 5.1 (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Błąd przy uruchamianiu Windows 7 - Sb 5.1 (rozwiązany) (/blad-przy-uruchamianiu-windows-7-sb-5-1-rozwiazany-1967-t)



Błąd przy uruchamianiu Windows 7 - Sb 5.1 (rozwiązany) - andr0 - 28.10.2009 13:41

Witajcie.

Więc zacznę od początku... Wczoraj zainstalowałem Winda 7 32-bit ultimate. Wszystko było pięknie, ładnie,
lecz komputer podziałał na nim ok. 10h. Przy instalacji sterownika do karty dźwiękowej, ekran zrobił mi się
cały niebieski, po czym nastąpiło odliczanie, i restart komputera. Od tej pory, komputer resetuje mi się zaraz
po ''załadowaniu'' Windowsa (po uprzednim ukazaniu niebieskiego ekranu). Macie może jakieś pomysły co mógł
bym z tym zrobić?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam,
Andrzej


RE: Błąd przy uruchamianiu? - szeregowy - 28.10.2009 14:43

Odinstaluj sterowniki w trybie awaryjnym (F8 podczas uruchamiania) a jeśli problem nadal występuje to tak samo F8 podczas uruchamiania i wybierz opcje napraw (potrzebna będzie do tego płytka instalacyjna Windowsa) zastosuj się do informacji na ekranie, powoli i do przodu , powodzenia.

btw. sterowników używaj tylko zgodnych z systemem.


RE: Błąd przy uruchamianiu Windows 7? - slump - 28.10.2009 17:04

Pewnie SB Live?

Kolejna opcja to po f8 wybierz ostatnia dobra konfiguracja i nie pobieraj tych sterowników z WU.

Jaka masz kartę to postaramy się pomóc ze sterownikami.


RE: Błąd przy uruchamianiu Windows 7? - andr0 - 28.10.2009 22:27

Dziękuję za odpowiedzi.

Niestety dzisiaj nie wypowiem sie, jak mi to wyszło, ponieważ moja karta graficzna odmówiła dzisiaj posłuszeństwa.

Co do karty dźwiękowej jaka mam: jest to karta z serii Sound Blaster Live 5.1 XP


RE: Błąd przy uruchamianiu Windows 7? - P4w3l - 28.10.2009 22:39

Ja ostatnio coś pogrzebałem w biosie i tez mi zaczął wywalać blue screen... wiec walnąłem format Zacieszacz i przynajmniej mi się teraz ładnie komp wyłącza Zadowolony


RE: Błąd przy uruchamianiu Windows 7? - andr0 - 29.10.2009 20:26

A więc operacja się udała. Wybrałem ''ostatnią prawidłową konfigurację" i śmiga : )
Teraz tylko problem z dobraniem odpowiednich sterowników do karty dźwiękowej.
Dźwięk niby jest, ale przeszkadza mi to iz mikrofon nie działa.

Macie może jakies propozycje co do sterowników?


RE: Błąd przy uruchamianiu Windows 7? - slump - 29.10.2009 20:56

http://kxproject.lugosoft.com/

Bedzie działać na pewno ( miałem identyczną sytuację).

Później konfiguracja Cie czeka ale jeśli sobie nie poradzisz, pisz pomogę.


RE: Błąd przy uruchamianiu Windows 7? - andr0 - 30.10.2009 12:51

Dzięki, przydało się. Teraz już chyba ostatnie pytanie.
Jak uruchomić mic boosta? Pytam, ponieważ mikrofon nie jest zbyt czuły.


RE: Błąd przy uruchamianiu Windows 7? - slump - 31.10.2009 05:16

andr0 w w menu start / wszystkie programy / kX Audio Driver / kxMixer patrzyłeś, tam się wszystko ustawia. Powodzenia.