Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Przerywa pobieranie we wszystkich przeglądarkach. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Przerywa pobieranie we wszystkich przeglądarkach. (/przerywa-pobieranie-we-wszystkich-przegladarkach-19583-t)



Przerywa pobieranie we wszystkich przeglądarkach. - flatronek - 02.11.2011 09:44

Witam.
Jestem nowy na forum, więc proszę o wyrozumiałość.
Do tej pory korzystałem z XP i nie miałem z tym żadnych problemów. Po zakupie nowego komputera i podłączeniu, pierwsze co chciałem zrobić to ściągnąć firefoxa i kodeki winampa itp. przez Internet Exploera, i po pobraniu kilku MB pobieranie zatrzymywało się w miejscu ( nie wyskakiwał żaden błąd ) musiałem dawać pauze i jeszcze raz startować pobieranie i tak po kilka razy. Próbowałem już we wszystkich przeglądarkach i wszędzie to samo .Wyłączałem też firewalla i antywirusa (G Data Internet Security 2011 ) .
Dodam że torrenty pobiera bez problemu i strony też przeglądam bez problemów .

Miał ktoś z was może podobny problem ?


RE: Przerywa pobieranie we wszystkich przeglądarkach. - martin1984r - 02.11.2011 14:05

Witam,

Start menu i wpisz Zezwalaj programowi na dostęp przez Zaporę systemu Windows, na tej liście znajdź ff lub ie i sprawdź czy odblokowane.


RE: Przerywa pobieranie we wszystkich przeglądarkach. - flatronek - 02.11.2011 19:52

(02.11.2011 14:05)martin1984r napisał(a):  Witam,

Start menu i wpisz Zezwalaj programowi na dostęp przez Zaporę systemu Windows, na tej liście znajdź ff lub ie i sprawdź czy odblokowane.

Niestety nic nie pomogło, nie mam pojęcia gdzie może leżeć przyczyna Smutny
Po prostu zatrzymuje się i koniec . Z hostingów typu(filesonic itp.) nawet nie mogę wznowić pobierania


RE: Przerywa pobieranie we wszystkich przeglądarkach. - martin1984r - 02.11.2011 20:07

Masz jakiś program uruchomiony przy ikonce od internetu, wygląda na jakiś antywirus, który może blokować. Można również uruchomic w trybie awaryjnym i zobaczyć czy ten problem występuje, jeśli nie to jakiś program w tle musi blokować, więc wtedy msconfig zakładka uruchamiane i wyłączyć podejrzane programy.


RE: Przerywa pobieranie we wszystkich przeglądarkach. - flatronek - 03.11.2011 16:21

(02.11.2011 20:07)martin1984r napisał(a):  Masz jakiś program uruchomiony przy ikonce od internetu, wygląda na jakiś antywirus, który może blokować. Można również uruchomic w trybie awaryjnym i zobaczyć czy ten problem występuje, jeśli nie to jakiś program w tle musi blokować, więc wtedy msconfig zakładka uruchamiane i wyłączyć podejrzane programy.
Zrobiłem wszystko tak jak mówiłeś (powyłączałem wszystko), także w trybie awaryjnym przerywa pobieranie.

Czy to może być wina liveboxa lub problemów na łączu ? Ale w torrentach i wszędzie indziej wszystko chodzi bez problemu, nawet kiedyś monterów z tp wzywałem żeby mi sprawdzili linie, i okazało się że wszystko w porządku .

Chciałem zaktualizować sterowniki karty sieciowej, ale mam już najnowsze .

Macie jeszcze jakieś pomysły ?



RE: Przerywa pobieranie we wszystkich przeglądarkach. - martin1984r - 03.11.2011 17:01

Na torrentach jest inaczej bo jak zerwie połączenie to i tak pobierasz w dalej od momentu gdzie zerwało, a przeglądarce jak Ci będzie przez moment brak połączenia , trzeba ściągać od nowa cały plik.

Może odinstaluj sterowniki od karty sieciowej i zainstaluj te proponowane na update'cie Windows'a.
Poleciłbym też wejść w Podgląd zdarzeń systemu, wtedy kiedy zrywa pobiera i zobaczyć , może jakieś błędy pokaże.


RE: Przerywa pobieranie we wszystkich przeglądarkach. - flatronek - 03.11.2011 20:42

(03.11.2011 17:01)martin1984r napisał(a):  Na torrentach jest inaczej bo jak zerwie połączenie to i tak pobierasz w dalej od momentu gdzie zerwało, a przeglądarce jak Ci będzie przez moment brak połączenia , trzeba ściągać od nowa cały plik.

Może odinstaluj sterowniki od karty sieciowej i zainstaluj te proponowane na update'cie Windows'a.
Poleciłbym też wejść w Podgląd zdarzeń systemu, wtedy kiedy zrywa pobiera i zobaczyć , może jakieś błędy pokaże.

A jak odinstaluje sterownik, to będę miał przez karte sieciową dostęp do internetu żeby zrobić update ?


RE: Przerywa pobieranie we wszystkich przeglądarkach. - jacek-placek - 03.11.2011 22:33

Póki masz neta, to pobierz nowy sterownik, a dopiero później odinstaluj ten, który masz zamiar odinstalować.


RE: Przerywa pobieranie we wszystkich przeglądarkach. - flatronek - 03.11.2011 23:14

Problem rozwiązany.
Jak instalowałem livebox'a z płyty TP w ogóle nie było opcji podłączenia przez USB. Pokazywało tylko WiFi i Ethernet. Byłem pewienże liveboxa nie można przez usb podłączyć na Windows 7. Poszukałem na stronie tp i patrze a tam stery USB do livebox'a .

Podłączyłem przez USB i pobiera bez najmniejszych problemów Zacieszacz.

Tylko co może być przyczyną (jeśli okaże się że to nie sterowniki) że przerywania pobierania na kablu sieciowym Zakłopotany?