Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
W koszu Bitlocker - problem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: W koszu Bitlocker - problem (/bitlocker-problem-19580-t)



Bitlocker - problem - arti-73 - 02.11.2011 00:54

Witam
Zaszyfrowałem na jednym dysku dwie partycje bitlockerem (partycja D i E). Wczoraj padł mi system i postanowiłem przywrócić go Nortonem Ghostem. Przywracanie na dysk C przebiegło normalnie, ale... nie wiem dlaczego partycja D stała się niezaszyfrowana i w systemie widać ją jako D z systemem plików NTFS. Jest zupełnie pusta i z właściwym rozmiarem 100 GB (tak widzi ją win7). Kiedy sprawdziłem jej stan Partition Managerem (uruchamiany z płyty bootowalnej) wszystko było bez zmian jak pod Win 7. Opcja przywrócenia partycji pod tym programem pokazała, że jednak są niej dane odpowiadające rozmiarem tym, które zaginęły wraz z zaszyfrowaną partycją. Moje pytanie brzmi: czy można w jakiś cudowny sposób, przywrócić partycję do stanu kiedy Windows 7 zobaczy ją ponownie jako zaszyfrowaną? Nie wiem jak to zrobić, ale skoro rozmiar danych zapisanych wskazuje na ich obecność, to może jednak uda się coś zdziałać. Bardzo dziękuję z góry za wszelkie podpowiedzi i sugestie.
Pozdrawiam
aRTi