Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak sformatować Windows 7 bez płyty instalacyjnej? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Jak sformatować Windows 7 bez płyty instalacyjnej? (/jak-sformatowac-windows-7-bez-plyty-instalacyjnej-19498-t)



Jak sformatować Windows 7 bez płyty instalacyjnej? - minik - 29.10.2011 20:30

Witam, chciałem sformatować komputer, lecz mimo dobrych chęci wykracza to poza zakres moich umiejętności. Mógłby mi ktoś napisać krok po kroku jak to zrobić/ lub chociaż podrzucić link do tematu? Chcę mieć dalej windows7 i nie mam płyty instalacyjnej czy jak się to tam nazywa.


RE: Formatowanie - thermalfake - 29.10.2011 23:52

http://windows7forum.pl/pelen-format-z-recovery-t-19488.html#pid106914
Programów partycjonujących dających się zbootować z nośnika jest masa, można też użyć dowolnego systemu ratunkowego livecd.

Nie masz płyty instalacyjnej bo jest to laptop z preinstalowanym systemem ?
Jeśli tak to fabrycznie masz możliwość przywrócenia systemu za pomocą sekwencji klawiszy funkcyjnych podczas startu (zależnie od producenta).


RE: Formatowanie - minik - 30.10.2011 11:13

Jest to komputer stacjonarny.


RE: Formatowanie - peciaq - 30.10.2011 11:32

To gdzie posiałeś płytę instalacyjną?


RE: Jak sformatować windows7 bez płyty instalacyjnej? - minik - 30.10.2011 11:40

Znajomy taty składał komputer i wiem, że mam oryginalnego win7 home premium x64, ale płyty nie mam.


RE: Jak sformatować windows7 bez płyty instalacyjnej? - peciaq - 30.10.2011 11:41

Trochę to naciągane. No ale w porządku. Ogólnie rzecz biorąc płytę musisz załatwić bo jak sformatujesz dysk (bo formatuje się dysk a nie Windows), to przecież dysk będzie czysty, bez danych - tak działa formatowanie. Będziesz musiał zatem zainstalować system. A bez płyty z systemem systemu raczej nie zainstalujesz.


RE: Jak sformatować windows7 bez płyty instalacyjnej? - minik - 30.10.2011 11:45

Ha! Jednak mam płytę instalacyjną ^^ W takim pudełku podejrzanym była. Teraz chyba sobie poradzę. Napiszę później, jak się uda to z tego samego komputera.


RE: Jak sformatować windows7 bez płyty instalacyjnej? - jacek-placek - 30.10.2011 15:40

No i chyba się nie udało. Ciekaw jestem skąd weźmiesz klucz licencyjny?Cwaniak


RE: Jak sformatować windows7 bez płyty instalacyjnej? - thermalfake - 30.10.2011 16:12

Może jeszcze COA został nienaklejony z pudełka Zacieszacz


RE: Jak sformatować windows7 bez płyty instalacyjnej? - minik - 06.11.2011 12:08

Udało się, nie wiem co to jest COA, klucz licencyjny był w pudełku. Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.


RE: Jak sformatować windows7 bez płyty instalacyjnej? - thermalfake - 06.11.2011 13:52

COA = Certificate Of Authenticity czyli po naszemu certyfikat oryginalności, naklejka licencyjna.

http://pl.wikipedia.org/wiki/COA