Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Pełen format z recovery - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Pełen format z recovery (/pelen-format-z-recovery-19488-t)



Pełen format z recovery - FanPL - 29.10.2011 13:14

Cześć, nie wiem czy to było czy nie Zacieszacz
Więc czy da się zrobić pełny format komputera z recovery?
Bo jak formatuję domyślnie czyli F12 bodajże przy włączaniu to komputer odinstalowuje tylko wszystkie programy, a ja bym chcial aby usunął wszystko poza Windowsem.
Z płyty raczej odpada, bo nie mogę znaleźć (ewentualnie jeśli konieczne z płyty, spróbuję jeszcze poszukać)


RE: Pełen format z recovery - peciaq - 29.10.2011 13:44

Jak nie wiesz czy było, czy nie, to się używa wyszukiwarki. Ona nie jest dla ozdoby. Uśmiechnięty
Najwygodniej chyba zrobić format z płyty instalacyjnej przy stawianiu systemu na nowo..


RE: Pełen format z recovery - Portator - 29.10.2011 16:30

Z portycji Recovery się nie da, ponieważ jest to obraz dysku zawierający system, dodatki i sterowniki. Musisz użyć płyty instalacyjnej.


RE: Pełen format z recovery - FanPL - 29.10.2011 20:02

A jeśli zainstaluję z płyty zainstaluję, to będę musiał instalować sterowniki na nowo?


RE: Pełen format z recovery - thermalfake - 29.10.2011 23:47

Sposobów jest kilka.

Z nośnika recovery (też się da ale nie wiem czy wszystkie brandowane systemy bo tam instalacja jest już zaplanowana z pliku odpowiedzi tzw tryb nienadzorowany) trzeba odpalić WinRE (Shift+F10 lub F8 napraw komputer) tryb konsolowy i za pomocą polecenia diskpart sformatować wybraną partycję
Tak samo z dysku naprawy systemu - http://neosmart.net/blog/2009/windows-7-system-repair-discs/

Cytat:diskpart
list disk
select disk N
list partition
select partition N
format fs=ntfs
exit

Da się też wykombinować z dowolnego programu partycjonującego np Partition Wizard w wersji bootable na cd/usb. Interfejs w trybie graficznym, wybieramy tylko partycję systemową i formatujemy, na koniec zatwierdzając zmiany.