Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problemy z dźwiękiem i napisami po odinstalowaniu FormatFactory - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Problemy z dźwiękiem i napisami po odinstalowaniu FormatFactory (/problemy-z-dzwiekiem-i-napisami-po-odinstalowaniu-formatfactory-19471-t)



Problemy z dźwiękiem i napisami po odinstalowaniu FormatFactory - Jadzia - 28.10.2011 16:29

Mam system ULTIMATE N z zainstalowanym dodatkiem z windows media playerem. Po odinstalowaniu programu FORMAT FACTORY do konwersji plików video i audio brakije czegoś w systemie bo windows media player nie czyta już napisów a w programie do tworzenia napisów (SUBEDIT PLAYER) nie slychac w ogole dźwięku. Chciałam uatualnić system (robiłam to niedawno) z płytki, ale, myślę że z powodu service pack1, pisze mi, że nie może uaktualnić bo obecna wersja jest nowsza od tej do której chcę uaktualnić. Pomocy! Co wobec tego robić?


RE: Uaktualnieni systemu z service pack 1 - martin1984r - 28.10.2011 16:39

Witam,

Zainstaluj kodeki, najlepiej od sharka, jeśli masz jeszcze wersje 64bit to datek do tej wersji, wszystko jest na tej stronce, następnie restart, powinno wszystko grać.

http://shark007.net/win7codecs.html


RE: Uaktualnieni systemu z service pack 1 - Jadzia - 28.10.2011 18:24

(28.10.2011 16:39)martin1984r napisał(a):  Zainstaluj kodeki, najlepiej od sharka, jeśli masz jeszcze wersje 64bit
Zanim mi odpisałeś zainstalowałam K-Lite codec pack 64x, ale to nic nie dało. Zaraz spróbuję z tym, co podałeś. Gdy odinstalowywałam FormatFactory pytał mnie czy usunąć jakieś 2 pliki wspólne dla Windows. Zobaczyłam że zaczynają się na ff... i stwierdziłam, że to pewnie pliki formatfactory i zaznaczyłam by je usunął.

Masz może pomysł czy mogę jakoś odinstalować service pack 1 do win7, aby zrobić tą aktualizację oprogramowania. Ta możliwośc bardzo mi się podobała, bo można było 'naprawić' wszystko co popsułam instalując i odinstalowując różne programy, bez konieczności robienia kopii zapasowych plików i nagrywania spowrotem wszystkich programów od początku.


RE: Uaktualnieni systemu z service pack 1 - martin1984r - 28.10.2011 18:56

SP1 nie ma nic z tym wspólnego, ale jak tam chcesz, ja bym z kodekami po próbował. Masz takie opcje, albo przywrócić system do wcześniejszego punktu albo odinstalowanie SP1, czyli Panel sterowania>Programy>Programy funkcje i po prawej stronie masz Wyświetl zainstalowane aktualizacje i to będzie aktualizacja KB976932.


RE: Uaktualnieni systemu z service pack 1 - Jadzia - 28.10.2011 19:01

Czy gdy przywrócę system do wcześniejszego punktu, pliki i programy nagrane później zostaną? Bo w panelu sterowania przy tej aktualizacji nie pojawia się opcja odinstaluj.


RE: Uaktualnieni systemu z service pack 1 - martin1984r - 28.10.2011 19:06

Może ich nie być, te które instalowałaś od dnia puntu do teraz, ale już dawno tego nie robiłem, więc nie pamiętam.


RE: Uaktualnieni systemu z service pack 1 - peciaq - 29.10.2011 13:41

Odinstaluj wszystkie kodeki jakie masz i zainstaluj pakiet Windows 7 Codec Pack. To są najodpowiedniejsze kodeki dla Windows 7.