Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem ze sterownikiem do Karty sieciowej - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Problem ze sterownikiem do Karty sieciowej (/problem-ze-sterownikiem-do-karty-sieciowej-19436-t)



Problem ze sterownikiem do Karty sieciowej - chrisu - 27.10.2011 00:30

Witam,
Kilka dni temu brat dał mi swojego laptopa, abym mógł kontaktować się z rodziną, ponieważ mieszkam teraz w Anglii. Na laptopie był zainstalowany Windows 7 Ultimate, jednak bez sterowników do karty sieciowej, a przez to nie mogę się w ogóle łączyć z internetem, co jest dla mnie dość priorytetową sprawą...
Teraz niestety korzystam z komputera kolegi, jednakże naprawdę potrzebny mi internet, a co więcej ze mnie nie jest dobry informatyk (więc postarajcie tłumaczyć mi to i pisać dość prosto), tak więc bardzo proszę Was o pomoc!

Szczegóły o laptopie:
Asus X53K series
Windows 7 Ultimate
Atheros Wiraless
Wiraless 802.11b/g
64 bit

Nie wiem czy jeszcze jest coś potrzebne? próbowałem już wszystkiego i na wszystkie sposoby, ale żaden ze ściąganych przeze mnie sterowników nie chciał zadziałać... Mam nadzieje, że mogę liczyć na pomoc!

Z góry dziękuję!


RE: Problem ze sterownikiem do Karty sieciowej - peciaq - 27.10.2011 00:37

Spróbuj programem Driver Max. Instalujesz, rejestrujesz się u nich, i potem jak ci znajdzie sterownik to odsyła na stronę WWW z listą sterowników twojego kompa i informacją który jest aktualny a który nie.
Program ten z reguły dobrze dopasowuje sterowniki, więc powinien pomóc.


RE: Problem ze sterownikiem do Karty sieciowej - chrisu - 27.10.2011 15:13

Niestety nie przyda mi się on, ponieważ jak już mówiłem nie mam w ogóle połączenia z internetem, tak więc nie ma szans, żeby program odesłał mnie do odpowiedniej strony, bo ona się nawet nie wyświetli Uśmiechnięty A teraz używam nie swojego komputera, na którym jest internet, a laptop z którym mam problem, stoi koło mnie Zadowolony


RE: Problem ze sterownikiem do Karty sieciowej - Portator - 27.10.2011 16:32

Piszesz, że ściągałeś sterowniki tylko żaden nie zadziałał - jak to robiłes skoro nie masz internetu?
Otwórz u kolegi stronę Asusa, wpisz swój model laptopa, system, ile bitowy - wybierz potrzebny sterownik, pobierz na pendriva a potem umieść u siebie. Zainstaluj przez Menedźera urządzeń.
http://support.asus.com.tw/download/download.aspx?model=N61VG&f_name=expressgate_win7_32_64_121337.zip&SLanguage=pl-pl


RE: Problem ze sterownikiem do Karty sieciowej - thermalfake - 27.10.2011 16:36

Odpal sobie program AIDA, Everest, Speccy, tam powinien być napisany model karty sieciowej bezprzewodowej. Jak będę miał model to ze strony atheros.cz już łatwo zdobyć sterownik.
(27.10.2011 16:32)FUNDACJA napisał(a):  Piszesz, że ściągałeś sterowniki tylko żaden nie zadziałał - jak to robiłes skoro nie masz internetu?
Otwórz u kolegi stronę Asusa, wpisz swój model laptopa, system, ile bitowy - wybierz potrzebny sterownik, pobierz na pendriva a potem umieść u siebie. Zainstaluj przez Menedźera urządzeń.
http://support.asus.com.tw/download/download.aspx?model=N61VG&f_name=expressgate_win7_32_64_121337.zip&SLanguage=pl-pl

Tak nie zadziała bo serii X53K nie wyszuka.
Zobacz pod F3K/F3Ka/F3Ke. Sterowniki tylko od Visty x64.