Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z mikrofonem-system go nie wykrywa - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem z mikrofonem-system go nie wykrywa (/problem-z-mikrofonem-system-go-nie-wykrywa-19420-t)



Problem z mikrofonem-system go nie wykrywa - Depresjonista - 26.10.2011 10:45

Witam !
Staram się już od kilku dni próbowałem niemal wszystkiego co znalazlem w sieci na ten temat...
Mój system to : Windows 7 Ultimate 64(bit).
Na karcie zintegrowanej po zainstalowaniu sterowników które sam dopasował mi program DriverMax wyskakuje komunikat"nie podlączono słuchawek ani głośników" - lecz wykrywa mikrofon.
Kupiłem karte z creativa SPDIF/AC3 Output i po zainstalowaniu sterowników głoś jest natomiast w "urządzenia nagrywania" nie wykrywa mikrofonu.

Był już opisany taki problem na tym samym systemie tutaj :
http://windows7forum.pl/problem-z-mikrofonem-system-go-nie-wykrywa-rozwiazany-t-5580-2.html

Proszę o pomoc bo nie mam już siły do tego systemu...


RE: Problem z mikrofonem-system go nie wykrywa - KUKA1 - 26.10.2011 19:13

Wejdź w panel sterownia> dźwięk > zakładka nagrywanie http://telewizor.eu/nagrywarka.html > prawym na microphone i daj - "Ustaw jako urządzenie domyślne" oraz "Ustaw jako domyślne jako urządzenie telekomunikacyjne".
Lub Podłącz zielony kabelek słuchawek pod gniazdo czerwone(mikrofonu) i sprawdź, czy działa jak coś mówisz do słuchawek.


RE: Problem z mikrofonem-system go nie wykrywa - Depresjonista - 26.10.2011 22:04

To nie takie proste...
w zakładce "nagrywanie" w ogóle nie ma mikrofonu , a gdy próbuje go znalesc poprzez wyszukiwarke wyskakuje error.


RE: Problem z mikrofonem-system go nie wykrywa - Portator - 27.10.2011 07:22

W zakładce nagrywanie kliknij PPM na puste pole i zaznacz opcje:
Pokaż wyłączone urządzenia
Pokaż odłączone urządzenia.


RE: Problem z mikrofonem-system go nie wykrywa - arci7 - 27.10.2011 07:53

Odinstaluj sterowniki które ci znalazł ten (pseudo) program "DriverMax" od karty dźwiękowej bo to one sprawiają problemy.
Podaj dokładną nazwe karty dźwiękowej to ci podam sterowniki do niej na których wszystko będzie działać jak należy.


RE: Problem z mikrofonem-system go nie wykrywa - peciaq - 29.10.2011 13:48

Co to za bzdura, że pseudo program? Ten program pobiera sterowniki ze strony producenta. Chyba że takiej strony nie ma lub sterowników na niej nie ma. Więc nie mów że pseudo program, bo nie wiesz o czym mówisz.
A powiem ci jeszcze taką rzecz: fakt, że sterowniki są ze strony producenta, nie w 100% przypadków oznacza, że są dobre/właściwe/działające..

@Autor: jeśli chcesz mieć pewność że sterowniki są ze strony producenta, to wpisz dokładny model karty w Google i frazę sterowniki, albo na piechotę na stronie producenta w jakimś dziale Download.