Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
BOOTMGR is missing - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: BOOTMGR is missing (/bootmgr-is-missing-19352-t)



BOOTMGR is missing - MrKalita - 22.10.2011 18:34

Witam !
Mam pewien problem . Gdy włączam neetbooka "Asus Ee PC 1201N" i wyskakuje mi bład " BOOTMGR is missing i pisze ctrl+alt+delete by restart i gdy to wpisuje restartuje się ale znowu to samo. Prosiłbym o pomoc dokładna bo nie znam sie na komputerach dobrze . Uprzedzam że nie ma on napędu .

Dziękuje za każda odpowiedz.

Pozdrawiam


RE: BOOTMGR is missing - Portator - 23.10.2011 06:26

Tutaj jest kilka rozwiązań.
http://www.bing.com/search?q=BOOTMGR+is+missing&go=&form=QBRE&filt=all
Nie możesz użyć płyty instalacyjnej ani recovery do naprawy.
Podczas uruchamiania wciskaj F9 - uruchomisz partycję recovery. Z niej przywrócisz system do stanu początkowego. Twoje dane zostaną utracone.


RE: BOOTMGR is missing - MrKalita - 23.10.2011 09:10

Właśnie nic mi z tego nie działa bo alt+f9 to do XP i Visty , a na 7 nie ma wejscia awaryjnego to moze znacie inne odpUśmiechnięty


RE: BOOTMGR is missing - jacek-placek - 23.10.2011 10:05

Dlaczego alt+F9?? Przecież kolega FUNDACJA napisał,że F9, nie alt+F9Uśmiechnięty Spróbuj jeszcze razUśmiechnięty


RE: BOOTMGR is missing - thermalfake - 23.10.2011 11:37

Pobierasz pakiet Hirens Boot CD
http://www.hirensbootcd.org/download/
Tworzysz z niego bootowalnego pendrive'a
http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk
Podłącz sobie dodatkowo innego pena lub dysk zewnętrzny do zrzucenia danych
Bootujesz urządzenie usb jako pierwsze - przy starcie jak pojawi się logo wciskasz raz klawisz Esc do momentu aż pojawi się menu z wyborem urządzeń do rozruchu, wybierz go najczęściej widnieje po nazwie
Pojawi się tryb tekstowy menu - wybierz Mini XP.
Kiedy się załaduje wejdź przez My computer do partycji systemowej i innych jeśli posiadasz i pozrzucaj dane na zewnętrzny nośnik, żeby dane przy przywracaniu się nie utraciły (nie zapomnij o katalogu Users).
Następnie uruchom Disk Management i daj tu zrzut ekranu (pstryknij fotkę) jak wygląda sprawa z partycjami.

Do naprawy systemu:
Przy starcie wciskaj klawisz F8, pojawi się menu tekstowe z pierwszą opcją u góry Napraw komputer (repair computer). Po drodze wybierz język, zaloguj się na konto.
Pojawi się kolejna plansza (podobna)

[Obrazek: pic4.jpg]

Spróbuj pierwszą opcję naprawy. Jeśli się po restarcie nie powiedzie, robisz te same kroki opisane wyżej, żeby dojść do tego okienka i na dole musi być opcja Asus HDD Recovery - przywraca system z pliku znajdującego się na partycji odzyskiwania.


RE: BOOTMGR is missing - MrKalita - 23.10.2011 12:03

Sory ale same f9 tez nie działa ale bd próbował u kolegi wyżej ale f9 nie wiem czmu nie działa to trzeba ciagle wciskac czy tylko raz??
fakt ze nie potrzebuje starych danych tylko laptopa wiec mozna szybciej z utrata danych a przyciski np. f9 nie działaja bo ja mam wyjątkowego neetbooka ( dziwny i trudny do opanowania ) ale dziekuje za kazda odp. wyżej


RE: BOOTMGR is missing - thermalfake - 23.10.2011 12:42

Może być też tak, że dysk się rozsypał, MBR uszkodził i nie będziesz w stanie uruchomić recovery z poziomu klawisza F9 - tak na dobrą sprawę wciskanie niczego nie uruchomi bo kod odpowiedzialny za uruchomienie jest uszkodzony lub jest jego brak.
Kombinowałbym w stronę oznaczenia ukrytej partycji (o ile w eee pc tak jest) jako aktywnej do rozruchu. W pakiecie hirka też są od tego narzędzia dyskowe.


RE: BOOTMGR is missing - MrKalita - 23.10.2011 12:47

Czyli lepiej zebym zaniósł go do specjalisty zamiast kombinować?


RE: BOOTMGR is missing - Portator - 23.10.2011 13:59

To wydaje się dobrym rozwiązaniem.


RE: BOOTMGR is missing - MrKalita - 23.10.2011 14:29

nie no dobra zaniose go a moze ktos wie ile bedzie kosztowac naprawa.


Dzieki za każde dobre chęci
Pozdrawiam .


RE: BOOTMGR is missing - thermalfake - 23.10.2011 14:45

W serwisie muszą określić co zostało na dysku (partycje), co uległo uszkodzeniu, przydałaby się diagnostyka hdd.
Koszt instalacji z systemu to w granicach 70-100zł. Oczywiście jeśli nie ma już recovery można to legalnie zrobić z nośnika OEM przez stację usb lub przez pendrive i wklepać kluczyk ze spodniej naklejki.