Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Blue Screen podczas startu Win 7 64bit - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Blue Screen podczas startu Win 7 64bit (/blue-screen-podczas-startu-win-7-64bit-19274-t)



Blue Screen podczas startu Win 7 64bit - diablo-82 - 19.10.2011 12:11

Witam, nie wiem co się stało. Wczoraj normalnie pracowałem na swoim lapku i bez problemów go wyłączyłem, dziś gdy go włączam wyskakuje blue screen i się wyłącza komputer. Szybko cyknąłem fotkę tego blue screen ale nie wiem o co tam chodzi. Proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem gdyż nie chcę robić formata bo za dużo cennych danych mam na dysku systemowym.
[img][Obrazek: dsc02441r.th.jpg] Uploaded with ImageShack.us[/img]
Ewentualnie mogę dysk podpiąć pod inny komputer i go przeskanować jakimś programem do naprawiania systemu tylko nie wiem jaki jest dobry.
koputer to:
Lenovo IdeaPad Y560
proc. Intel Core i7
mem. 8GB
Windows 7 64bit (orginał)


RE: Blue Screen podczas startu Win 7 64bit - techdive - 19.10.2011 12:41

The BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO ma wartość 0x00000074.
uszkodzenie rejestru.
jak nie możesz przywrócić do ostatniej dobrej konfiguracji to reinstalacja albo naprawa z dysku naprawczego.


RE: Blue Screen podczas startu Win 7 64bit - diablo-82 - 19.10.2011 12:51

(19.10.2011 12:41)techdive napisał(a):  The BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO ma wartość 0x00000074.
uszkodzenie rejestru.
jak nie możesz przywrócić do ostatniej dobrej konfiguracji to reinstalacja albo naprawa z dysku naprawczego.

No właśnie nie mogę przywrócić z ostatniej konfiguracji bo mi nie znajduje. Dziwne bo co kilka dni robię nowy wpis aby później uniknąć takich sytuacji. Wszystkie wpisy do przywrócenia ostatniej dobrej konfiguracji są usunięte. A ten dysk naprawczy to inaczej recovery dysk? bo taki mam, jak komputer kupiłem.


RE: Blue Screen podczas startu Win 7 64bit - techdive - 19.10.2011 13:58

Można tak powiedzieć. Takie uszkodzenie rejestru, gdzieś czytałem może również spowodować uszkodzenie RAMu. Nie jestem o tym całkowicie przekonany, no może gdybyś zainstalował niewłaściwy. Włóż dysk recover, odpal kompa przestaw boot na CD/DVD i postępuj zgodnie z instrukcjami.


RE: Blue Screen podczas startu Win 7 64bit - peciaq - 19.10.2011 14:11

Memtest może zapuść jeszcze, skoro techdive mówi że to może być od RAMu.


RE: Blue Screen podczas startu Win 7 64bit - techdive - 19.10.2011 15:14

Bardzo Was Przepraszam
Durnie to napisałem.
Chodziło mi, że takie uszkodzenie rejestru może spowodować " uszkodzony RAM " a nie uszkodzenie RAMu.

PS
jak sam siebie przeczytałem to aż się zdziwiłem co napisałem


RE: Blue Screen podczas startu Win 7 64bit - peciaq - 19.10.2011 19:51

No właśnie tak rozkminiałem o które chodziło Zacieszacz Nie trafiłem, no trudno.